Ogłoszenia duszpasterskie – 20.03.2016.r.

6. Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa – 20.03.2016.r.

1. Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm będzie na sumie a po mszy św. konkurs palm. O godz. 14.30 tradycyjnie Droga Krzyżowa, potem Gorzkie Żale z rekolekcyjnym Kazaniem Pasyjnym i Msza św.

2. We środę, ze względu na spowiedź, Nowenna do M.B. Nieust. Pom. i msza św. będzie wyjątkowo o godz. 7.oo.

3. TRIDUUM PASCHALNE:

a/ Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz.18.oo. Jest to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.Po mszy św.procesja do ciemnicy i adoracja do godz. 23.oo.

b/ Wielki Piątek – w tym dniu, dniu śmierci Pana Jezusa na krzyżu, w całym Kościele nie celebruje się mszy św. Adorację Pana Jezusa w ciemnicy rozpoczniemy o 7.oo. Obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 9.oo Droga Krzyżowa prowadzona przez Bractwo Światła. Uroczyste Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz.18.oo. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.oo. W trakcie tej Adoracji będzie Droga Krzyżowa o godz.21.oo prowadzona przez młodzież.

c/ Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.oo. Poświęcenie pokarmów o godz. 8.oo, 10.oo i 12.oo. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczniemy poświęceniem ognia o godz. 18.oo. Po nabożeństwie nie będzie już adoracji.

d/ Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie uroczysta Procesja Rezurekcyjna o godz.7.oo. Bardzo proszę o przygotowanie figur, obrazów i feretronów do procesji tych, którzy będą je nieśli. Po mszy św. rezurekcyjnej msze św. będą jeszcze o godz. 10.3o i 15.oo. W drugi dzień świąt nie będzie mszy św. o 15.oo.

4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 50zł na środki czystości. Dziękuję też p. Gumulińskim za of.50 zł na środki czystości. O sprzątanie w Wielką Sobotę po wieczornym nabożeństwie proszę Państwa: Wiesław Węgrzyn, Kazimierz Sora, Józef Kapera, Kazimierz Pasionek, Marian Bobek.

5. Bóg zapłać za ofiary na nagrobek + Ks. Marka: Państwu Agnieszce i Tomaszowi Tabor – 100zł, rodz. Grucel i Bąbel – 500zł, Marii i Konstantemu Mazanek z rodz.- 150zł.

6. W naszych sklepach wystawione są kosze Caritas. Jeśli możecie podzielcie się zakupami z potrzebującymi.

7. Zachęcam do zakupu i czytania katolickiej prasy.