Ogłoszenia duszpasterskie – 27.03.2016.r.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27.03.2016.r.                                   

  1. Dzisiaj msze św. będą jeszcze o godz. 10.3o i 15.oo. Jutro nie będzie mszy św. o 15.oo. a składka z porannych mszy św. przeznaczona jest na utrzymanie Uczelni Katolickich.

  2. Bardzo serdecznie chcę podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczynili się do pięknego przeżycia tych świętych dni przez nas wszystkich, tych, którzy chcieli te dni pięknie przeżyć i znaleźli czas dla swojej duszy i dla Pana Jezusa. Dziękuję bardzo serdecznie Osobom, które przygotowały kaplice Ciemnicy i Grobu. Młodzieży, która we środę przyjmie sakrament bierzmowania dziękuję za spontaniczną pomoc. Dziękuję Dziewczętom, które przeprowadziły czuwanie w W. Czwartek i Drogę Krzyżową w W. Piątek. Dziękuję Paniom, które animowały modlitwę aż do końca czuwań przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję za poranną piątkową Drogę Krzyżową Bractwu Światła. Dziękuję naszym Strażakom i naszym Harcerzom za wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa. Dziękuję wreszcie Panom Kościelnemu, Organiście, Nadzwyczajnemu Szafarzowi Eucharystii, Lektorom i Ministrantom. Niech Pan Zmartwychwstały wynagrodzi każdy Wasz wysiłek. Dziękuję też za produkty złożone w naszych sklepach do koszyków Caritas. Właścicielom i Pracownikom sklepów dziękuję za umożliwienie tej pomocy.   

  3. We środę o godz. 15.3o młodzież klas III Gimnazjum przyjmie dary Ducha Św. w sakramencie bierzmowania. Młodzież tę zapraszam we wtorek na godz. 18.oo na mszę św. i wspólną modlitwę otwierającą serca na przyjęcie Ducha Świętego.

  4. We środę, ze względu na bierzmowanie, Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie wyjątkowo o godz. 7.oo.

  5. Piątek jest pierwszym miesiąca. Msze św. o 7.oo i 18.oo. Do chorych pojadę od godz.8.15. Ze względu na trwającą Oktawę Zmartwychwstania post piątkowy nie obowiązuje.

  6. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W W. Piątek rozpoczęliśmy Nowenne do Miłosierdzia Bożego przed tym świętem. Będziemy ją kontynuować przy okazji codziennych mszy św. O poprowadzenie rożańca w przyszłą niedzielę proszę   

  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła w Wielką Sobotę. O sprzątanie w najbliższą sobotę proszę Państwa: Mieczysław Giza, Jan Banach, Józef Śliwa, Robert Grabacki, Wojciech Nowak.

  8. Bóg zapłać za ofiary na nagrobek + Ks. Marka: Państwu rodz. Nowaków ze Mstowa – 300zł, Marii i Józefowi Różana – 100, Annie Undas – 100, Janowi Mazanek – 200, Bogumile i Stanisławowi Piechnik – 200, Annie i Tomaszowi Kurnik – 200, Marii i Janowi Szczypkowskim –  150, Marii Natanek -50zł, Antoni Liwoń – 100, Piotr Liwoń – 200zł. Wszystkim Bóg zapłać.

  9. Zachęcam do zakupu i czytania katolickiej prasy. Jest do nabycia „G.N.” z płytą zawierającą Koronkę do Bożego Miłosierdzia i jest również „Mały G.N.”