Ogłoszenia duszpasterskie – 01.05.2016

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2016.r.

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii Św. dziesięciorga naszych parafian. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszych modlitwach. O godz. 15.oo pierwsza w tym roku Majówka. Po niej msza święta.

2. Jutro, w przeddzień odpustu, tradycyjna modlitwa za naszych zmarłych Parafian. O godz. 18.oo będzie msza św. a po niej z Litanią do M.B. wyruszymy procesjonalnie na nasz cmentarz. Tam przy grobach naszych Bliskich i Ks. Proboszcza Marka pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, nasz parafialny Odpust. Msze św. będą jak w niedzielę z wyjątkiem sumy, która rozpocznie się o godz.11.oo. Głównym Celebransem i Słowo Boże wygłosi Ks. Stanisław Kaczka z Tymbarku, tegoroczny nasz rekolekcjonista. Bardzo proszę o jak najliczniejszy udział w tej uroczystej sumie. Zapraszam Bractwo Światła, Poczty sztandarowe, Strażaków, dzieci Pierwszokomunijne. Niech w procesji pójdą wszystkie feretrony.

4. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy połączona z Majówką i msza św. będzie o godz. 19.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a szczególnie Róże p. Bogusławy Mazanek, Małgorzaty Kapera i Marii Leśniak. Prosić będziemy o urodzaje.

5. We czwartek – I maja – modlitwę o powołania połączymy z Majówką. Początek o 19.oo

6. W piątek, Pierwszy maja, msze św. wotywne o Najśw. Sercu P. Jezusa o godz. 7.oo i o 19.oo po Majówce. Do chorych pojadę z posługą od godz. 8.15. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny przed mszą św. rano i wieczór.

7. W sobotę wyjątkowo o godz. 7.oo będzie msza św. pierwszosobotnia a po niej Majówka.

8. W przyszłą niedzielę o poprowadzenie różańca  proszę panią Elżbietę Górka.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła wczoraj. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Marian Żak, Bogdan Żak, Józef Kaim, Paweł Leśniak, Stanisław Pietroń.

10. Polecam lekturę „G.N.” w nowej szacie graficznej.