Ogłoszenia duszpasterskie – 15.05.2016

1. Dzisiaj polecamy Bogu wizytę Ojca Św. w Polsce i pomagamy w organizacji ŚDM składką z dzisiejszych mszy św. Po południu o godz. 15.oo Majówka a  po niej msza święta. Przez cały tydzień w dni powszednie Majówka rozpoczynać się będzie o godz.18.oo. Przy Remizie będzie można dziś honorowo oddać krew. Wszystkich chętnych w wieku 18-60 Organizatorzy zapraszają w g.11.oo-15.oo

2. Jutro  Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. będą o godz. 7.oo i 18.oo po Majówce.

3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy połączona z Majówką i msza św. będzie o godz. 18.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a szczególnie Róże p. Krystyny Tabak, Barbary Kutaj i Elżbiety Górka.

4. We czwartek wypada ustanowione przez Ojca Św. Benedykta Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to też dzień pielgrzymki wszystkich kapłanów naszej diecezji do sanktuarium M.B. w Tuchowie. Waszej modlitwie polecam szczególnie w tym dniu siebie i wszystkich kapłanów, abyśmy byli wierni Bogu i powołaniu.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O poprowadzenie różańca  proszę p. Marię Pazdan. Składka jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła wczoraj. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Paweł Mazanek, Stanisław Mazanek, Danuta Adamczyk, Józef Trzupek, Jacek Żelichowski.

7. Polecam lekturę „G.N.”Dziś dodatek o zamachu na św. Jana Pawła II

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie I Ołtarza/przy plebanii/ proszę Parafian z Bojańczyc; II Ołtarza /przy posesji p.Piechnik/ – Parafian z Żerosławic; III Ołtarza /przy posesji p. Pasionków/ – Parafian Przysiółka Poręby z domami, które chodzę po kolędzie z Porębami; IV Ołtarza /przy kościele/ – Parafian z Bucza i Przylesia.

10. Jubileusz 120-lecia istnienia szkoły.

11. Pan Wójt i nauczyciele Zespołu Szkół w Sadku-Kostrzy zapraszają do udziału w VI Edycji Gminnego Marszobiegu w sobotę 21.05. o godz. 10.oo. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12. Szkoła muz. w Czasławiu ogłasza nabór uczniów. Szczegóły j.w.