Ogłoszenia duszpasterskie – 22.05.2016.r.

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.oo Majówka a  po niej msza święta. Przez cały tydzień w dni powszednie Majówka rozpoczynać się będzie o godz.18.oo. Dziękuję za Wasze ofiary na składkę przeznaczoną na nasze potrzeby parafialne.

  2. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy połączona z Majówką i msza św. będzie o godz. 18.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a szczególnie Róże p. Krystyny Wójtowicz, Marii Pazdan i Jana Śliwy. 

  3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św będą tak, jak w niedzielę a składka przeznaczona jest na potrzeby hospicjów działających na terenie naszej diecezji. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie

I   Ołtarza/przy plebanii/ proszę Parafian z Bojańczyc;

II  Ołtarza /przy posesji p.Piechnik/ – Parafian z Żerosławic;

III Ołtarza /przy posesji p. Pasionków/ – Parafian Przysiółka Poręby z

    domami, które chodzę po kolędzie z Porębami;

IV Ołtarza /przy kościele/ – Parafian z Bucza i Przylesia.

Niech ta procesja będzie prawdziwą manifestacją naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

  4. W Oktawie Bożego Ciała procesje będą po mszy św. o godz. 18.oo. 

  5. W przyszłą niedzielę o prowadzenie różańca  proszę p. Jana Śliwę. Procesja eucharystyczna będzie po sumie.

  6. W Boże Ciało wypada Dzień Matki. Będziemy Panu Jezusowi polecać wszystkie mamy. Jednak specjalne Święto Mamy i Święto Rodziny będzie u nas w przyszłą niedzielę. Dzieci szkolne wraz z panią Dyrektor i Wychowawcami zapraszają wszystkie mamy, ale także i tatusiów, na mszę św. o godz. 16.oo, którą same dzieci zamówiły w intencji swoich rodziców. O 15.oo będzie majówka z mszą św. a o godz. 16.oo rozpocznie się ta specjalna msza św. Po mszy św. przejdziemy do szkoły, aby obejrzeć przygotowaną dla rodziców część artystyczną a po niej rozpocznie się rodzinna majówka na świeżym powietrzu.

  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła wczoraj. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Halina Stanisz, Helena Boguta, Edward Wąsowicz, Antoni Węgrzyn, Krzysztof Węgrzyn.