Ogłoszenia duszpasterskie – 26.06.2016.r.

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.oo msza święta poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym. Przypominam, że na godz. 17.oo do budynku Szk. Podst. Pan Wójt zaprasza wszystkich zainteresowanych montażem kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych.

2. W liturgii obchodzić będziemy w tym tygodniu wspomnienia: jutro M.B. Nieustającej Pomocy, we wtorek św. Ireneusza, we środę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła a w sobotę NMP Tuchowskiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask wyproszonych przez świętych Patronów.

3. Jutro, z racji przypadającego wspomnienia M.B. Nieustającej Pomocy, o godz. 18.oo będzie specjalna msza św. w intencji wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zwłaszcza w tajemnicy Jej Nieust. Pomocy.

4. We środę obchodzimy Uroczystość SS.Ap. Piotra i Pawła. Msze św przed południem będą tak, jak w niedzielę o godz. 7.3o i 10.3o. Po południu msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. O godz. 17.45 proszę o poprowadzenie różańca Różę p. Krystyny Wójtowicz. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a szczególnie Róże Różańcowe p. Krystyny Wójtowicz, Marii Pazdan i Jana Śliwy. Składka z tej uroczystości przeznaczona jest na potrzeby Ojca Św. Franciszka jako tzw. ŚWIĘTOPIETRZE.

5. Piątek jest Pierwszym Piątkiem lipca. Msze św. o godz.7.oo i 18.oo. Okazja do spowiedzi przed mszami świętymi w ciągu całego tygodnia.              Do chorych pojadę w piątek od godz. 8.3o.

6. W przyszłą niedzielę Uczniowie Zespołu Szkół w Szczyrzycu staną przy wejściu do kościoła przed i po każdej mszy św. z puszkami. Proszą o ofiary na leczenie 7-letniej Oliwki, córeczki Pani Anny Bugańskiej. Jeśli ktoś z Was może i zechce, proszę, niech wesprze leczenie chorej na złośliwy nowotwór dziewczynki.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Jan Lach, Stanisław Czech, Tadeusz Kaleta, Jacek Kapera i Zdzisław Rymarczyk.

8. Dzisiaj do „G.N.” dołączony jest premierowy film nakręcony z okazji ŚDM a opowiadający o iskrze Miłosierdzia, która wyszła z Polski i rozprzestrzeniła się po całym świecie.