Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.10.2016.r.

30. Niedziela Zwykła – 23.10.2016.r.

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

1. Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Polsce Tydzień Misyjny, podczas którego, zwłaszcza na nabożeństwach różańcowych, modlić się będziemy w intencjach tych, którzy głoszą ewangelię na całym świecie. Dziękuję Wam za dzisiejsze ofiary na potrzeby misji świętych.  Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.oo a po nim msza św.

2. Codziennie w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe będzie rozpoczynać się o godz. 17.oo. Po jego zakończeniu będzie msza św.

3. Jutro przed południem odebrane zostaną  zużyte sprzęty i odpady elektryczne i elektroniczne.

4. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II a w piątek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5. Proszę o dary z płodów zebranych w tym roku, wspierające  WSD w Tarnowie, które przygotowuje kapłanów do służby Panu Bogu i nam. Można je jeszcze składać, bo odwieziemy je dopiero po Wszystkich Świętych. W stodole jest przygotowane miejsce.

6. Na stoliku obok gazet wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i całoroczne. Przy wypominkach rocznych proszę wskazać, przed którą mszą świętą – o 7.3o czy 10.3o – mają być czytane. Wypominki proszę składać, najlepiej przy okazji mszy świętych, w zakrystii.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 60zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następnych w kolejce parafian: Janusz Grucel, Jan Florek, Stanisław Florek, Jan Śliwa, Krzysztof Bukowiec.

8. Składka z ubiegłej niedzieli na potrzeby naszej parafii wyniosła 3086zł 72gr.  We mszy św. niedzielnej uczestniczyło 546 parafian co stanowi ok.48% nominalnych parafian.

9. Przyszła niedziela – ostatnia października – jest w całym kościele dniem rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego. Będziemy dziękować Panu Bogu za to, że wybrał to miejsce, aby być z nami i że byli ludzie, którzy chcieli dla Pana Boga ten Dom wybudować nie szczędząc swoich sił i ofiar.

10. Dzisiaj w „G.N.” o zeszłotygodniowej Wielkiej Pokucie narodowej na Jasnej Górze oraz o tym, że właścicielem moich ciężko zarobionych pieniędzy jest Pan Bóg. Jest też „Mały G.N.” poświęcony Niedzieli jako wyjątkowemu w tygodniu dniowi.