Ogłoszenia duszpasterskie – 06.11.2016.r.

32. Niedziela Zwykła – 06.11.2016.r.

1. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. O godz. 15.oo rozpocznie się msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu a po jej zakończeniu, około 15.35, Różaniec z wypominkami za naszych Zmarłych i procesją na cmentarz.

2. W poniedziałek i we wtorek modlitwy za naszych bliskich zmarłych wypominanych będą na mszy św. o godz. 17.oo i po mszy św. z różańcową procesją na cmentarz.

3. We środę o 17.oo Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy z modlitwą w intencji wszystkich, którym trudno pogodzić się z odejściem kogoś bliskiego. Po nowennie msza św.

4. We czwartek, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności naszej szkoły zaprasza wszystkich na Uroczysty Obchód tego Święta o godz. 12.oo, w samo południe. Rozpoczniemy go mszą św. w intencji naszej Ojczyzny a po mszy świętej dzieci przedstawią przygotowaną przez siebie patriotyczną akademię.

5. Także we czwartek Księża z naszego dekanatu przybędą do nas na comiesięczny Dzień Skupienia, aby o godz. 18.3o odprawić mszę św. koncelebrowaną w intencji ś.p. Ks. Marka i zmarłych kapłanów, którzy kiedykolwiek pracowali w naszym dekanacie. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy także podczas tej mszy św.

6. Także Pan Wójt zaprasza na Gminne obchody Święta Niepodległości połączone z poświęceniem sztandaru Związku Pszczelarzy. Rozpoczną się one mszą św. o godz. 11.oo w kościele w Jodłowniku. My w intencji naszej Ojczyzny modlić się będziemy o godz. 17.oo. Na tę mszę św. zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

6. Bardzo dziękuję za dary w naturze wspierające WSD w Tarnowie które zostały już w piątek przewiezione do Seminarium.

7. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. O sprzątanie w sobotę prosimy następnych w kolejce parafian: Stanisław Kapera, Krystyna Piechnik, Marek Węgrzyn, Krzysztof Węgrzyn, Józef Piechnik.

8. W przyszłą niedzielę przy budynku OSP będzie możliwość honorowego oddania krwi.

9. W dzisiejszym „G.N.” można przeczytać omówienie instrukcji Kongregacji Nauki Wiary na temat chrześcijańskiego pogrzebu. Zachęcam do zakupu i poczytania