Ogłoszenia duszpasterskie – 01.01.2017.r.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2017.r.                                 

 

  1. Dzisiaj, w pierwszy dzień Nowego Roku oddajemy cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Jej wstawiennictwu Nowy Rok zawierzamy. Msze św. będą wg porządku niedzielnego.

  2. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.oo. Wcześniej rozważania części RADOSNEJ różańca. Na nabożeństwo to zapraszam wszystkich, aby rok, który jest przed nami zawierzać Maryi. Zapraszam Róże Różańcowe, szczególnie róże Bogusławy Mazanek, Małgorzaty Kapera i

Marii Leśniak. Różę p. Marii Leśniak proszę o przewodniczenie Różańcowi.

  3. W piątek wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli i Misyjny Dzień Dziecka. Modlimy się w intencji misji i Misjonarzy. Także składka przeznaczona jest na cele misyjne. Porządek mszy św. będzie niedzielny a po każdej mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Woreczki z kadzidłem i kredą od jutra będą wyłożone na  stoliku pod chórem, abyście mieli co poświęcać. Do stojącej obok skarbony proszę ewentualnie wrzucić jakąś ofiarę na misje.

  4. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

  5. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i of. 100zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Marta Piechnik, Sławomir Kapera, Marian Śliwa, Mateusz Śliwa, Mieczysław Karcz.

  6. W minionym roku: Pan Bóg wezwał do Siebie 10 dorosłych Parafian/2015-11 /  i dwoje noworodków.11 Par /2015 – 12/ zawarło sakramentalne małżeństwo a w naszym kościele zostało ochrzczonych 10 dzieci /2015-18/.

  7. Składkę na obowiązkowe ubezpieczenie rolne w PZU można wpłacać w każdą środę stycznia w godz.9.oo-12.oo w budynku UG w Jodłowniku.