Ogłoszenia duszpasterskie – 12.03.2017.r.

2.Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017.r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Na stoliku pod chórem wystawiona jest od środy skarbona na dobrowolne ofiary na wsparcie z tej okazji misji i misjonarzy. Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie o godz.15.oo a po nim msza.

2. We środę przed Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy i mszą św. o 17.oo rozważania tajemnic BOLESNYCH różańca poprowadzi róża p. Marii Różana. Na nowennę zapraszam wszystkich a zwłaszcza oprócz róży prowadzącej różaniec, róże Anny Duszyńskiej i Józefa Różany.

3. We czwartek o godz. 15.30 w kościele w Jodłowniku młodzież klas III Gimnazjum przyjmie dary Ducha Św. w sakramencie bierzmowania z rąk Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Wspólna modlitwa przygotowująca bezpośrednio do tej chwili będzie w poniedziałek i środę o godz. 17.oo w naszym kościele a we wtorek w kościele w Jodłowniku. Serdecznie zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

4. W piątek o godz. 17.oo Droga Krzyżowa a po niej msza św. Po mszy św. katecheza dla II klasy gimnazjum z rodzicami. Natomiast o godz. 19.oo Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, którzy nie mogą być o godz.17.oo a chcą w tym Wielkim Poście towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego cierpieniu.

5.  Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 80zł ma środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Janusz Tomczyk, Mariusz Zdebski, Grzegorz Góral, Rafał Piechnik i Stanisław Piechnik.

6. Na naszej stronie internetowej pojawiła się zakładka PoSłowie. Jest to kilka myśli na temat niedzielnej ewangelii. Polecam.

7. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnem-Lasocicach ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego  na rok szkolny 2017/2018, ( rocznik 2011, 2012, ). Dzieci urodzone w 2013 r. mogą być zapisane w miarę wolnych miejsc. Zapisu można  dokonać  do 31.03.2017 roku w sekretariacie szkoły w godzinach 1400-1500.  Przy zapisie wymagany jest PESEL dziecka.

8. Pan Wójt informuje, że w remizie OSP od 15.marca do 15.maja w poniedziałki i wtorki w godz. 14.oo-19.oo będzie funkcjonował punkt konsultacyjny, aby pomóc w wypełnieniu wniosków o dopłaty obszarowe

9. Zachęcam do czytania religijnej prasy.