Ogłoszenia duszpasterskie – 04.06.2017.r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017.r.

1. Dzisiaj przed południem porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Popołudniowa msza św. będzie wyjątkowo o 14-tej, bo rozpoczyna Święto Rodziny w naszej szkole. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny – także, nakazany przez przykazania kościelne, czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Jutro  Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. będą o godz. 7.oo i 18.oo.

3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie o godz. 18.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a o poprowadzenie rozważań cz. Radosnej Różańca Św.  proszę Różę p. Marii Pazdan.

4. We czwartek wypada ustanowione przez Ojca Św. Benedykta Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Waszej modlitwie polecam szczególnie w tym dniu siebie i wszystkich kapłanów, abyśmy byli wierni Bogu i powołaniu.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Pod chórem będzie wystawiona skarbonka na ofiary wspierające Uniwersytet Papieski J.P.II w Krakowie i Wydział Teologiczny w Tarnowie.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła wczoraj i ofiarę 50zł na środki czystości.  O posprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Bogdan Żak, Józef Kaim, Maksymilian Polański, Paweł Leśniak, Stanisław Pietroń.

9. Polecam lekturę „G.N.” dzisiaj ciekawy materiał o emigrantach przybywających do Europy: kim są i skąd pochodzą. Za tydzień do „G.N.” dołączony będzie śpiewnik eucharystyczny pomocny w procesji Bożego Ciała. W połowie czerwca zaś będzie „Mały G.N.” z nową płytą „Arki Noego” „Wyjątkowy osioł”

10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie I Ołtarza/przy plebanii/ proszę Parafian z Lasocic; II Ołtarza /przy posesji p.Piechnik/ – Parafian ze Wsi; III Ołtarza /przy posesji p. Pasionków/ – Parafian z Folwarku, Grobli i Sadzawek; IV Ołtarza /przy kościele/ – Parafian z Knyszowa i Łączek.

11. Pan Wójt zaprasza na tradycyjną wystawę bydła, owiec i królików, w przyszłą sobotę i niedzielę.