Ogłoszenia duszpasterskie – 18.06.2017.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

11. Niedziela Zwykła – 18.06.2017.r.                          

 

  1. Dzisiaj po sumie procesja eucharystyczna. Po południu o godz. 15.oo msza święta. W dni powszednie msze św. z procesją rozpoczynać się będą o godz.18.oo.

  2. W poniedziałek o godz.17.20 przedwakacyjna zbiórka LSO, czyli wszystkich ministrantów i lektorów.

  3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18.oo potem msza święta i procesja. O poprowadzenie rozważań części chwalebnej Różańca proszę różę p. Marii Różana. Po nabożeństwie zapraszam na krótkie spotkanie Zelatorki i Zelatorów Róż Różańcowych.  

  4. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i tradycyjne błogosławieństwo dzieci po mszy św. o godz. 18.oo. i procesji.

  5. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też dzień zakończenia Roku Szkolnego. Msza św. dziękczynna za wszystkie łaski tego roku będzie o godz. 9.oo. Po mszy św. o godz. 18.oo będzie procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Ta Uroczystość jest też Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Polecam siebie i wszystkich kapłanów Kościoła Waszej modlitwie.

  6. W sobotę wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, ale także liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Matka Boża prosiła w Fatimie, abyśmy modlili się za grzeszników, aby Jej Niepokalane Serce zatryumfowało w ludzkich sercach na całym świecie. Dlatego w sobotę zapraszam na mszę św. o godz. 18.oo. Przed mszą św., o godz. 17.4o wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszam na wspólny Różaniec, który poprowadzę w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy.

  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła wczoraj. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Jan Rojek, Paweł Mazanek, Stanisław Mazanek, Danuta Adamczyk, Józef Trzupek.

 8. Tradycyjnie w czasie oktawy Bożego Ciała Członkowie Rady Parafialnej dokonują zbiórki ofiar dla Pana Organisty. Bardzo proszę o przeprowadzenie tej kwesty. Żeby zebrać odpowiednią kwotę każda rodzina powinna złożyć ofiarę nie mniejszą niż 60 zł. Ofiara jest od rodziny a nie od numeru domu, podobnie jak zaszczyt i łaskę sprzątania kościoła – Domu Bożego – ma rodzina a nie numer.

  9. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.