Ogłoszenia duszpasterskie – 01.10.2017.r.

Przepraszam, ale mieliśmy awarię netu

26. Niedziela Zwykła – 01.10.2017.r.

1. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. O godz. 15.oo msza św. a po mszy św. ok.15.45 Nabożeństwo Różańcowe

2. Codziennie w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe będzie rozpoczynać się o godz. 17.oo. Po jego zakończeniu będzie msza św.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek października. Okazja do spowiedzi będzie codziennie rano i wieczorem przed rozpoczęciem nabożeństw.

4. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy będzie połączona z Nabożeństwem Różańcowym, na które zapraszam dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. wraz z rodzicami.

5. We czwartek wraz z Bractwem Światła różańcem modlić się będziemy w intencji Bractwa Światła oraz powołanych do służby Bożej i o powołania. Na to nabożeństwo zapraszam Kl.VII i II kl Gimnazjum także z rodzicami w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

6. W piątek do chorych wyruszę o godz. 9.oo. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o 7.oo i wieczorem po różańcu. Na różaniec i mszę św. zapraszam uczniów III kl. Gimnazjum z rodzicami

7. W sobotę wypada liturgiczne wspomnienie M.B. Różańcowej. W tym dniu w 100 r. objawień fatimskich setki ludzi będzie się modlić różańcem na granicach naszej ojczyzny w ramach akcji „Różaniec do granic”. Bardzo bym chciał, abyśmy jako parafia Matki Bożej włączyli się w tę modlitwę. Nie pojedziemy na granicę, ale: o godz. 13.3o będzie msza św. w intencji Róż Różańcowych a o 14.oo w łączności z modlącymi się na granicach odprawimy Nabożeństwo Różańcowe. Odmówimy CAŁY RÓŻANIEC, czyli PO KOLEI WSZYSTKIE 4 CZĘŚCI RÓŻAŃCA. Bardzo Was zapraszam do tej wspólnej modlitwy.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Marian Kapera, Grzegorz Bogacz, Maria Przednowek, Paweł Przednowek, Jan Różana.

9. Są już do nabycia kalendarze na 2017.r. Kalendarze Rolnika w cenie 21zł i kalendarze ścienne  w cenie 5zł można kupić w zakrystii.

10. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.