Ogłoszenia duszpasterskie – 15.10.2017.r.

28. Niedziela Zwykła – 15.10.2017.r.

1. Dziękuję Wam za ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.oo a po nim msza św.

2. Codziennie w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe będzie rozpoczynać się o godz. 17.oo. Po jego zakończeniu będzie msza św.

3. We środę, w Święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia, będziemy modlić się na Nabożeństwie Różańcowym w intencji naszych lekarzy i wszystkich, którzy leczą i opiekują się naszymi chorymi i nami.

4 Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym. W całym Kościele składka przeznaczona jest na potrzeby Misji.

5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i środki czystości zakupione za 100zł. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Stanisław Kutaj, Stanisława Sowa, Marek Borowiak, Wojciech Malinowski, Eugeniusz Warecki.

6. Jutro będzie zbiórka zużytych sprzętów i odpadów elektrycznych i elektronicznych. Można je składać do godz. 10.oo przy stodole. Szczegóły na ulotkach.

7. Nasza parafia co roku wspiera WSD w Tarnowie przygotowujące kapłanów do służby Panu Bogu i nam. Proszę o dary z płodów zebranych w tym roku. Złóżcie je proszę w tym tygodniu. W stodole jest przygotowane miejsce.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bardzo proszę o porządek na cmentarzu. Śmieci ze sztucznych tworzyw i szkła wrzucajcie do kontenera a zielone w miejscu wskazanym przez P. Jana. Na stoliku obok gazet wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i całoroczne. Wypominki to jest włączenie naszych bliskich zmarłych cierpiących w czyśćcu w modlitwę całego Kościoła. Przy wypominkach rocznych proszę napisać, przed którą mszą świętą – o 7.3o czy 10.3o – mają być czytane. Wypominki proszę składać, najlepiej przy okazji mszy świętych, w zakrystii.

9. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.

10. W naszym Ośrodku Zdrowia będzie możliwość bezpłatnego zbadania słuchu. Badanie będzie we czwartek 26.10. Szczegóły na afiszach.