Ogłoszenia duszpasterskie – 22.10.2017.r.

29. Niedziela Zwykła – 22.10.2017.r.

ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

1. Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Polsce Tydzień Misyjny, podczas którego, zwłaszcza na nabożeństwach różańcowych, modlić się będziemy w intencjach tych, którzy głoszą ewangelię na całym świecie. Dziękuję Wam za dzisiejsze ofiary na potrzeby misji świętych.  Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.oo a po nim msza św.

2. Codziennie w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe będzie rozpoczynać się o godz. 17.oo. Po jego zakończeniu będzie msza św.

3. We środę liturgiczny obchód wspomnienia św. Jana Pawła II. Na Nabożeństwo Różańcowe zapraszam szczególnie dzieci kl.III i ich rodziców. Przez wstawiennictwo M.B. Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła modlić się będziemy o dobre przygotowanie tych dzieci do spotkania z Panem Jezusem w sakramencie pokuty i Komunii Św. Dzieci otrzymają poświęcone cudowne medaliki NMP.

4. Proszę o dary z płodów zebranych w tym roku, wspierające  WSD w Tarnowie, które przygotowuje kapłanów do służby Panu Bogu i nam. Można je jeszcze składać, bo odwieziemy je dopiero po Wszystkich Świętych. W stodole jest przygotowane miejsce.

5. Na stoliku obok gazet wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i całoroczne. Przy wypominkach rocznych proszę wskazać, przed którą mszą świętą – o 7.3o czy 10.3o – mają być czytane. Wypominki proszę składać, najlepiej przy okazji mszy świętych, w zakrystii.

6. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. O sprzątanie w sobotę prosimy następnych w kolejce parafian: Stanisława Piechnik, Grzegorz Kapera, Andrzej Juszkiewicz, Emil Gocal, Jacek Bobek.

7. Składka z ubiegłej niedzieli na potrzeby naszej parafii wyniosła 3726zł.  We mszy św. niedzielnej uczestniczyło 784 parafian co stanowi ok.70% nominalnych parafian. Pomogliście Kamilowi kwotą 8081zł84gr.

8. Przyszła niedziela – ostatnia października – jest w całym kościele dniem rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego. Będziemy dziękować Panu Bogu za to, że wybrał to miejsce, aby być z nami i że byli ludzie, którzy chcieli dla Pana Boga ten Dom wybudować nie szczędząc swoich sił i ofiar.

9. W przyszłą niedzielę także OSP Żerosławice organizuje charytatywną imprezę, aby pomóc Kamilowi. O godz. 15.oo rozpocznie się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem wykwalifikowanego ratownika i specjalistycznego sprzętu. Będzie też kwesta.

10. Od dziś do przyszłej niedzieli będzie można poprzeć swoim podpisem ustawę zabraniającą zabijania dzieci, u których stwierdzono chorobę w łonie mamy. W 2016 roku oficjalnie zabito w Polsce takich dzieci  1042. Pod projektem ustawy zabraniającej zabijania chorych nienarodzonych dzieci może podpisać się każdy, kto ukończył 18lat. Potrzebny jest przy podpisie nr PESEL.