Ogłoszenia duszpasterskie – 03.12.2017.r.

1. Niedziela Adwentu – 03.12.2017.r.

1. Porządek dzisiejszych mszy świętych będzie taki, jak w każdą niedzielę. Po mszy św popołudniowej, ok. 16.oo spotkanie Rady Parafialnej.

2. Tradycyjne adwentowe msze św. o Matce Bożej zwane Roratami będą w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.oo a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.oo.

3. We środę po Roratach będzie Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych Różańca przed mszą św. w intencji dobrego przeżycia Adwentu dla wszystkich parafian proszę Różę p.w. św. Jana Pawła II – p. Barbary Kutaj.  Na nowennę zapraszam wszystkich czcicieli M.B.

4. We środę wypada też liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, który zapowiedział swoje przybycie do LSO po nowennie.

5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o 7.oo, 9.oo i 17.oo. Na mszy św. o godz. 17.oo aspiranci złożą swoje przyrzeczenie ministranckie i zostaną przez specjalne błogosławieństwo włączeni do grona Ministrantów. Z racji Uroczystości post piątkowy w tym dniu nie obowiązuje.

6. Na prymarii dokonałem poświęcenia opłatków na wigilijny stół, z którymi  Wasze  domy odwiedzi w najbliższym czasie Pan Organista. Przyjmijcie Go proszę, przyjmijcie honorowo i godnie. Zasługuje na to bardzo.

7. Pod chórem wyłożone są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Najmniejsza ofiara przy zabraniu małej świecy to 5 zł a tej większej co najmniej 12zł.

8. W przyszłą niedzielę  – II Adwentu –będzie dzień modlitwy i pomocy materialnej  Kościołowi  na Wschodzie.  Jeśli ktoś zechce wesprzeć tych katolików, którzy wraz – w większości kapłanami z Polski – próbują zachować i rozwinąć wspólnoty parafialne w bardzo trudnych warunkach politycznych i materialnych to pod chórem będzie stać skarbona na ten cel.

9.. Dziękujemy posprzątanie kościoła i przygotowanie wieńca adwentowego. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy następujące rodziny: Krzysztof Wójtowicz, Kazimierz Piechnik, Zbigniew Oleksy, Jan Mazanek, Ryszard Bochenek.