ogłoszenia duszpasterskie – 17.12.2017

3. Niedziela Adwentu – 17.12.2017.r.

1. Porządek dzisiejszych mszy świętych będzie taki, jak w każdą niedzielę. Bardzo dziękuję za Wasze ofiary na składkę, które pomogą zakończyć ten rokna plusie.

2. Tradycyjne adwentowe msze św. o Matce Bożej zwane Roratami będą w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.oo a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.oo.

3. Od godz. 8.3o we środę chciałbym odwiedzić obłożnie chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Bardzo proszę zgłaszać chorych dzisiaj w zakrystii.

4. We środę nasza Adwentowa Spowiedź Parafialna. Rozpoczniemy ją o godz. 14.oo. Od 15.3o do 16.oo będzie przerwa i od 16.oo spowiedź do godz.17.oo. Roraty a potem Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz.17.00. O poprowadzenie rozważań Różańca w intencji dobrego przeżycia Świąt dla wszystkich parafian proszę Różę p.w. św. Ojca Pio zelatorki p. Bogusławy Mazanek.

5. W sobotę ostatnie roraty o godz. 7.oo. Potem przygotowywanie szopki i od południa/godz.12.oo/ sprzątanie kościoła

5. W  niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko przed południem o 7.3o i 10.3o. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 15.OO. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też przez cały dzień wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w Boże Narodzenie będą tak, jak w niedzielę. Na sumie chciałbym pobłogosławić wszystkie maluchy. Zapraszam więc Rodziców z Pociechami.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę 50zł na środki czystości. O posprzątanie kościoła w sobotę od 12.oo prosimy następujące rodziny: Andrzej Janiczek, Leon Gajda, Krzysztof Cygal, Roman Sobczyk, Stanisław Basta

8. Składkę na obowiązkowe ubezpieczenie rolne w PZU można wpłacać w każdą środę stycznia w godz.9oo-12.oo w budynku UG.