Ogłoszenia duszpasterskie – 11.02.2018.r.

6.Niedziela Zwykła – 11.02.2018.r.

1. Dzisiaj Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku. Po sumie w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego, o prowadzenie adoracji Pana Jezusa do godz. 12.30 proszę Różę p.w. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zelatora p. Jana Śliwy. Od 12.30 proszę o poprowadzenie adoracji Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus  zelatorki p.  KrystynyTabak.  Od 13.3o o poprowadzenie adoracji proszę Róże św. Faustyny zelatorki p. Krystyny Wójtowicz

2. Ks. Rektor WSD w Tarnowie przesłał podziękowanie za „hojną ofiarę żywności: 600kg ziemniaków, 150kg zboża, tonę jabłek, 50kg buraków, 20kg marchwi i 60kg kapusty”.

3. We środę Popielec. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Przypominam, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Wszystkich, którzy skończyli 18 lat a nie zaczęli 60 roku życia obowiązuje post – mogą spożyć dwa lekkie posiłki i jeden do syta. Wszystkich pozostałych, tak jak w piątek, obowiązuje powstrzymanie się od spożywania mięsa. Msze św.  z pokutnym obrzędem posypania głów będą w środę o godz. 7.oo, 9.oo i o 17.oo. Składka na mszach w środę popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. Przed mszą św. o 17.oo rozważania tajemnic BOLESNYCH różańca poprowadzi róża p.w. M.B. Nieustającej Pomocy zelatorki p. Małgorzaty Kapera.

4. W piątek, pierwsza w tym roku Wielkopostna Droga Krzyżowa, rozpocznie się o 17.oo., po niej msza św. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczniemy o 19.oo. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.oo a po nim msza św. Składka przeznaczona jest na inwestycje i potrzeby parafii.

6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Marian Śliwa, Mateusz Śliwa, Mieczysław Karcz, Piotr Burasiński i Tadeusz Łazarczyk.

7. Zachęcam do czytania religijnej prasy.

Sakramentalne małżeństwo pragną zawrzeć:

Aleksander Chełmecki ur. w Limanowej, zam. Żmiąca

Barbara Sora, ur. w Limanowej, zam. Krasne-Lasocice/z.2/

Kto znałby przeszkody, zobowiązany jest zgłosić je w kancelarii parafialnej