Ogłoszenia duszpasterskie – 25.03.2018.r.

6. Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa – 25.03.2018.r.
1. Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm będzie na sumie a po mszy św. konkurs palm. O godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza św.
2. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. będzie o godz.18.oo.Wcześniej o poprowadzenie rozważań TAJEMNIC BOLESNYCH Różańca Św. proszę różę p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus zelatorki p. Krystyny Tabak
3. TRIDUUM PASCHALNE:
a/ Wielki Czwartek
– Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz.18.oo. Jest to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.
– Po mszy św. procesja do ciemnicy i adoracja do godz. 22.oo.
b/ Wielki Piątek – w tym dniu, dniu śmierci Pana Jezusa na krzyżu, w całym Kościele nie celebruje się mszy św. Adorację Pana Jezusa w ciemnicy rozpoczniemy o 7.oo. Obowiązuje post ścisły i abstynencja.
– O godz. 9.oo Droga Krzyżowa prowadzona przez Bractwo Światła.
– O godz. 15.oo Koronką rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
– Uroczyste Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz.18.oo. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwać do godz. 24.oo. W trakcie tej Adoracji będzie
– Droga Krzyżowa o godz.21.oo prowadzona przez młodzież.
– Ok. 22.oo adorację poprowadzi zespół „Sami Swoi” a po jej zakończeniu będzie adoracja prywatna w ciszy do 24.oo.
c/ Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.oo. Poświęcenie pokarmów o godz. 8.oo, 10.oo i 12.oo. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczniemy poświęceniem ognia o godz. 18.oo. Po nabożeństwie nie będzie już adoracji.
d/ Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie uroczysta Procesja Rezurekcyjna o godz.7.oo. Bardzo proszę o przygotowanie figur, obrazów i feretronów do procesji tych, którzy będą je nieśli. Po mszy św. rezurekcyjnej msze św. będą jeszcze o godz. 10.3o i 15.oo. W drugi dzień świąt nie będzie mszy św. o 15.oo.
4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O sprzątanie w Wielką Sobotę po wieczornym nabożeństwie proszę Państwa: Rafał Szczypkowski, Paweł Ślęczka, Franciszek Bogacz, Konrad Limanówka.