Ogłoszenia duszpasterskie – 03.06.2018.r.

9. Niedziela Zwykła – 03.06.2018.r.

1. Dzisiaj po sumie procesja eucharystyczna. Po południu o godz. 15.oo msza święta. W dni powszednie msze św. z procesją rozpoczynać się będą o godz.18.oo.
2. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18.oo potem msza święta i procesja. O poprowadzenie rozważań części chwalebnej Różańca proszę różę p.w. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zel p. Jana Śliwy.
3. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i tradycyjne błogosławieństwo dzieci po mszy św. o godz. 18.oo. i procesji.
4. W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. o godz. 18.oo będzie procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Ta Uroczystość jest też Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Polecam siebie i wszystkich kapłanów Kościoła Waszej modlitwie.
5. W sobotę wypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Matka Boża prosiła w Fatimie, abyśmy modlili się za grzeszników, aby Jej Niepokalane Serce zatryumfowało w ludzkich sercach na całym świecie. Dlatego w sobotę zapraszam na mszę św. o godz. 18.oo. Przed mszą św., o godz. 17.4o wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszam na wspólny Różaniec, który poprowadzę w intencji wynagradzającej za wszystkie grzechy.
6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na katolickie uczelnie. Pod chórem będzie postawiona skarbonka na ofiary na ten cel przeznaczone.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła wczoraj i ofiarę 60zł na środki czystości. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Marian Bobek, Mateusz Pasionek, , Mieczysław Giza, Józef Śliwa, Robert Grabacki,
8. Tradycyjnie w czasie oktawy Bożego Ciała Członkowie Rady Parafialnej dokonują zbiórki ofiar dla Pana Organisty. Bardzo proszę o przeprowadzenie tej kwesty – najlepiej do 15.06. Żeby zebrać odpowiednią kwotę każda rodzina powinna złożyć ofiarę nie mniejszą niż 60 zł. Ofiara jest od rodziny a nie od nru domu, podobnie jak zaszczyt i łaskę sprzątania kościoła – Domu Bożego – ma rodzina a nie numer.
9. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.