17. Niedziela Zwykła – J 6, 1-15

17. Niedziela Zwykła – J.6,1-15
„…dał im tyle, ile tylko chcieli.” /J.6.11b/

Szli za Panem Jezusem zapatrzeni w Jego cuda i zasłuchani w Jego słowa tak bardzo, że zapomnieli o jedzeniu. Jezus nie zapomniał. Zauważył, że muszą być głodni więc ich nakarmił. Jedzenia „dał im tyle, ile tylko chcieli”. Oni nie myśleli o jedzeniu – chcieli tylko patrzeć na Niego i Jego słuchać. Dał im to – „tyle, ile chcieli” i więcej jeszcze… Bo taki jest nasz Bóg. Czeka na naszą chęć, na pragnienie słuchania Go i nasze dostrzeganie Jego cudów w naszym życiu. Czeka na naszą prośbę i daje „ile tylko chcemy”. Ale… jeśli prosząc nie stawiamy Mu barier, nie ograniczamy Jego dobroci precyzyjnym określaniem naszych potrzeb, jeśli poddajemy się Jego woli i pozwalamy Bogu na wybór tego, co dla nas najlepsze, daje więcej niż możemy sobie wyobrazić. O wiele więcej…

Ks. Marek Rudziński