Ogłoszenia duszpasterskie – 02.09.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
22. Niedziela Zwykła – 02.09.2018.r.

1. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. Przypominam o dzisiejszych zebraniach wiejskich: w naszej remizie po tej mszy św. i na Słupi w skole o 18.oo. Pan Wójt zaprasza a ja proszę, abyście, także przez czynny udział w tych zebraniach, zadbali o nasze dobro wspólne.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Pani Dyrektor zaprasza młodzież szkolną, nauczycieli i rodziców na tę uroczystość. Rozpoczniemy ją przemarszem ze szkoły do kościoła. Dlatego dzieci niech zbiorą się przy szkole. W kościele o godz. 9.oo będzie msza św. a potem dalsza część uroczystości wraz ze ślubowaniem klasy I będzie w szkole. Dowóz dzieci na tę uroczystość: Podczacze g.8.3o, Łęg g.8.35, Słupia g.8.40, Lasocice g.8.45.

3. We środę msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych różańca św. proszę Różę p.w. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zel. Jana Śliwy
Będziemy prosić Maryję o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszam czcicieli M.B.

4. Piątek jest Pierwszym Piątkiem Września. Msze wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa będą o godz. 7.oo i o 18.oo. Do chorych pojadę z posługą sakramentalną od godz.10.oo.

5. W sobotę Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej, głównej patronki naszej diecezji. Msza św. z poświęceniem ziarna siewnego będzie o godz. 7.oo.

6. Do sakramentu pokuty przed pierwszym piątkiem i na rozpoczęcie roku szk. można przystępować przed każdą mszą św. w tygodniu.

7.. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Jan Lach, Stanisław Giza, Jan Korba, Halina Kapera, Tadeusz Antkiewicz..

8. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.