Ogłoszenie duszpasterskie – 16.09.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
24. Niedziela Zwykła – 16.09.2018.r.

1. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. Dziękuję za ofiary na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.
2. We środę msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. Na to nabożeństwo zapraszam wszystkich czcicieli M.B. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Bolesnych różańca św. proszę Różę p.w. św. Faustyny zelatorki p. Krystyny Wójtowicz.
3. To środowe nabożeństwo rozpocznie trzydniowe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla kandydatów i ich rodzin. Rozpoczniemy to przygotowanie sakramentem pokuty. Od godz. 17.3o będziemy służyć w konfesjonale. Kolejne spotkania będą w czwartek i piątek o godz. 18.oo.
4. W niedzielę przeżywać będziemy Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Program ramowy wizytacji:
– przed mszą św. o godz.7.3o liturgiczne powitanie Ks. Biskupa przed kościołem i procesyjne wejście do kościoła,
– w kościele wspólna modlitwa w intencji Ks. Biskupa i przedstawienie stanu parafii przez ks. proboszcza
– msza św.
– po mszy św. krótkie spotkanie Ks. Biskupa z Bractwem Światła i Różami Różańcowymi
– po tym spotkaniu przejście do Kaplicy Przedpogrzebowej, jej poświęcenie przez Ks. Biskupa i przejście na cmentarz. Tam chwila modlitwy za zmarłych Parafian
– o godz. 9.45 NA PLEBANII spotkanie z Radą Parafialną.
– o godz. 10.3o msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Tę mszę św. koncelebrować będą z Ks. Biskupem byli proboszczowie Parafii: Ks. Jan Majerski i Ks. Janusz Drożdż oraz Księża Rodacy: Ks. Prałat Stanisław Śliwa i Ks. Radosław Bobek.
– po tej mszy św. Ks. Biskup spotka się z LSO
– po obiedzie Ks. Biskup potwierdzi wizytację odpowiednimi zapisami w księgach parafialnych i odwiedzi jedną rodzinę
– wizytacja zakończy się o 14.oo.
5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Zbigniew Sutor, Michał Błoniarz, Józef Foszczyński, Stanisław Bijatowski, Kazimierz Kozak, Jan Kowacz, Jacek Kutaj.
6. Od 28 do 30 września br. w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych (dla par) połączony z dniem skupienia. Kurs rozpocznie się w piątek o godz. 17.00, a zakończy się w niedzielę ok. godz. 12.00. Zapisy są możliwe telefonicznie pod numerem 18 337 22 64 lub w kancelarii parafialnej.
7. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.