Ogłoszenia duszpasterskie – 30.09.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
26. Niedziela Zwykła – 30.09.2018.r.

1. Rozpoczynamy Różańcowy Miesiąc Maryjny. Codziennie w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe będzie rozpoczynać się o godz. 17.oo. Po jego zakończeniu będzie msza św.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota października. Okazja do spowiedzi będzie codziennie rano i wieczorem przed rozpoczęciem nabożeństw.
3. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy będzie połączona z Nabożeństwem Różańcowym, na które zapraszam dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. wraz z rodzicami.
4. We czwartek wraz z Bractwem Światła różańcem modlić się będziemy w intencji Bractwa Światła oraz powołanych do służby Bożej i o powołania.
5. W piątek do chorych wyruszę o godz. 10.oo. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o 7.oo i wieczorem po różańcu.
6. W sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu M.B. będzie rano. Po różańcu natomiast msza św. będzie wyjątkowo mszą św. niedzielną.
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Krzysztof Śliwa, Krzysztof Żelichowski, Wojciech Wiewiórka, Maria Natanek, Jan Grzyb.
8. Pan Wójt informuje o możliwości skorzystania z funduszu dotacyjno-pożyczkowego na termomodernizację domów. Można też skorzystać z paczek żywnościowych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
9. Za nami Wizytacja Kanoniczna. Bardzo serdecznie podziękować chcę wszystkim, ale najpierw tym, którzy gromadząc się w naszym kościele i tworząc wspólnotę modlitwy z Ks. Bpem, godnie parafialną wspólnotę Krasne – Lasocice reprezentowali dając jej bardzo pozytywny obraz. Trudno w czasach RODO imiennie dziękować, ale: dziękuję p. Emilowi za dostarczenie nam na miejsce Ks.Bpa. Dziękuję za piękne przygotowanie i super przystrojenie kwiatami kościoła grupie, na którą wypadło sprzątanie. Dziękuję Panom Szafarzowi i Organiście i LSO za świetnie przygotowaną asystę liturgiczną, zespołowi „Sami Swoi” Rodzicom i naszym młodym parafianom, którzy przyjęli sakrament bierzmowania za godne i pełne wiary zachowanie. Dziękuję także za pomoc w godnym przyjęciu Ks. Bpa i Księży Gości na plebanii. Dziękuję p. Joannie za chleby i ciasta, p. Marii za chleb i owoce, p. Gosi za owoce, sok i smalec, p. Monice za ziemniaki, dziękuję za kołacze p. Danucie i Kazimierze i potem za pomoc na plebanii w obdarowaniu naszych gości. Dziękuję p. Gospodyni za mnóstwo dodatkowej pracy na plebanii. Bóg zapłać wszystkim.