Ogłoszenia duszpasterskie – 21.10.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
29. Niedziela Zwykła – 21.10.2018.r.
ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

1. Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Polsce Tydzień Misyjny, podczas którego, zwłaszcza na nabożeństwach różańcowych, modlić się będziemy w intencjach tych, którzy głoszą ewangelię na całym świecie. Dziękuję Wam za dzisiejsze ofiary na potrzeby misji świętych złożone w skarbonce pod chórem. Składka na wszystkich mszach św. przeznaczona jest na trwający remont organów. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.oo poprowadzi Zespół „Sami Swoi” Po nim będzie msza św. Pomodlimy się szczególnie w intencji Misji, ale także poprosimy przez wstawiennictwo M.B. Królowej Polski o dobre wybory nas – Katolików i Polaków – aby były zgodne z Bożym Prawem i Wolą Bożą.
2. Codziennie w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe będzie rozpoczynać się o godz. 17.oo. Po jego zakończeniu będzie msza św.
3. Jutro liturgiczny obchód wspomnienia św. Jana Pawła II.
4. We środę po Róańcu i mszy św. zapraszam na plebanię Radę Parafialną. Będzie to kolejne spotkanie synodalne, ale też chcę z Radą omówić przebieg remontu organów.
5. Na stoliku obok gazet wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i całoroczne. Przy wypominkach rocznych proszę wskazać, przed którą mszą świętą – o 7.3o czy 10.3o – mają być czytane. Wypominki proszę składać, najlepiej przy okazji mszy świętych, w zakrystii.
6. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następnych w kolejce parafian: Franciszek Piechnik, Leszek Piechnik, Tomasz Karcz, Aleksander Knap, Marcin Pasionek.
7. Przyszła niedziela – ostatnia października – jest w całym kościele dniem rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego. Będziemy dziękować Panu Bogu za to, że wybrał to miejsce, aby być z nami i że byli ludzie, którzy chcieli dla Pana Boga ten Dom wybudować nie szczędząc swoich sił i ofiar.