Ogłoszenia duszpasterskie – 28.10.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
30. Niedziela Zwykła – 28.10.2018.r.

1. Obchodzona dzisiaj Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego jest okazją do podziękowania Bogu za Jego obecność wśród nas w tym kościele, pamięci o tych, którzy ten kościół ufundowali i wystawili oraz zapytania siebie o to, co dla tej świątyni i dla Pana Boga robię w moim życiu. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.oo a po nim msza św. Jutro, we wtorek i środę ostatnie Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.oo.
2. We środę ostatnie Nabożeństwo Różańcowe. Będziemy uwielbiać Boga przez Maryję za rzesze Świętych, którzy wstawiają się za nami w niebie. Dzieci wezmą udział w konkursie z nagrodami na najlepsze przebranie za Świętego Patrona lub ulubionego Świętego oraz wiedzę o Nim. Próba śpiewu o 16.40, o 17.oo Różaniec i po nim msza św. Na Nabożeństwo zapraszam Róże Różańcowe na comiesięczną zmianę tajemnic.
3. We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie oktawy modlitw za naszych bliskich zmarłych. Msze św. przed południem będą tak, jak w niedzielę zaś po południu msza św. w intencji wszystkich zmarłych Parafian rozpocznie się w kościele o godz. 14.oo a po niej tradycyjna procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.
4. W piątek Dzień Zaduszny, msze św. będą o godz. 7.oo i 9.oo poprzedzone modlitwą za zmarłych wypominanych a po południu o 17.oo z procesją różańcową na cmentarz. Procesja taka będzie w czasie oktawy modlitw za zmarłych codziennie po mszy wieczornej.
4. Pamiętajcie proszę o tym, że skuteczna pomoc naszym bliskim Zmarłym pokutującym w czyśćcu możliwa jest tylko w stanie łaski uświęcającej. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech przystąpi do sakramentu pokuty. Spowiadam codziennie przed mszą św. poranną i pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym.
5. Tym bardziej zachęcam do spowiedzi, że w tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Do chorych pojedzie Ks. Jakub w piątek od godziny 10.oo.
6. Na stoliku obok gazet wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i całoroczne. Przy wypominkach rocznych proszę wskazać, przed którą mszą świętą – o 7.3o czy 10.3o – mają być czytane. Wypominki proszę składać, najlepiej przy okazji mszy świętych, w zakrystii.
7. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości.. O sprzątanie w sobotę prosimy następnych w kolejce parafian: Grażyna Janiczek, Daniel Janiczek, Wojciech Piechnik, Tomasz Fiust, Sylwester Gocal.
8. Warunki odpustu : spowiedź, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Św. nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za wybranego zmarłego. Zyskać można jeden odpust w ciągu jednego dnia od popołudnia 1. do 8.listopada włącznie.
9. Polecam lekturę prasy katolickiej. Jest „Gość N.”, „Mały G.N.” i „Niedziela”