Ogłoszenia duszpasterskie – 02.12.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
1. Niedziela Adwentu – 02.12.2018.r.

1. Porządek dzisiejszych mszy świętych będzie taki, jak w każdą niedzielę.
2. Tradycyjne adwentowe msze św. o Matce Bożej zwane Roratami będą w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.oo a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.oo.
3. We środę po Roratach będzie Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych Różańca w intencji dobrego przeżycia Adwentu dla wszystkich parafian proszę Różę p.w. św. Antoniego, zelatorki p. Marii Leśniak. Na nowennę zapraszam wszystkich czcicieli M.B.
4. We czwartek wypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, który zapowiedział swoje przybycie do LSO po wieczornych roratach. Jest to też I Czwartek grudnia dlatego od 16.30 prosić będziemy za naszych Księży i o powołania kapłańskie i zakonne śpiewając Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP.
5. Piątek jest I Piątkiem grudnia. Msza św. o N.S.P.J. będzie o 7.oo. Do chorych pojadę od godz. 10.oo. Okazja do spowiedzi będzie codziennie przed mszami św. O 17.oo Roraty a po nich wystawienie P.J. i litania z aktem poświęcenia N.S.P.J.
6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o 7.oo, 9.oo i 17.oo.
7. Na sumie dokonam poświęcenia opłatków na wigilijny stół, z którymi Wasze domy odwiedzi w najbliższym czasie Pan Organista. Przyjmijcie Go proszę, przyjmijcie honorowo i godnie. Zasługuje na to bardzo.
7. Pod chórem wyłożone są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Najmniejsza ofiara przy zabraniu małej świecy to 5 zł.
8.W przyszłą niedzielę – II Adwentu –będzie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeśli ktoś zechce wesprzeć tych katolików, którzy wraz – w większości z kapłanami z Polski – próbują zachować i rozwinąć wspólnoty parafialne w bardzo trudnych warunkach Polit. i materialnych to pod chórem będzie stać skarbona na ten cel.
9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i przygotowanie wieńca adwentowego. O posprzątanie kościoła w piątek prosimy następujące rodziny: Paweł Frys, Kazimierz Skiba, Irena Skiba, Jacek Bobek, Krzysztof Szczypkowski.