Ogłoszenia duszpasterskie – 03.03.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
8.Niedziela Zwykła – 03.03.2019.r.

1. Dzisiaj Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku. Po sumie w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego, o prowadzenie adoracji Pana Jezusa do godz. 12.30 proszę Bractwo Światła, od 12.30 Różę św. Teresy od Dz. Jezus a od 13.3o Różę św. Faustyny.
2. We środę Popielec. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Przypominam, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Wszystkich, którzy skończyli 18 lat a nie zaczęli 60 roku życia obowiązuje post – mogą spożyć dwa lekkie posiłki i jeden do syta. Wszystkich pozostałych, tak jak w każdy piątek, obowiązuje powstrzymanie się od spożywania mięsa. Msze św. z pokutnym obrzędem posypania głów będą w środę o godz. 7.oo, 9.oo i o 17.oo. Składka na mszach w środę popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. Przed mszą św. o 17.oo rozważania tajemnic BOLESNYCH różańca poprowadzi róża p.w. św. O. Pio, zelatorki p. Bogusławy Mazanek.
3. We czwartek przed mszą św. o 17.oo adoracja Pana Jezusa przebłagalna za grzechy powołanych do służby Bożej i za grzechy przeciwko tym, którzy służą Panu Bogu. Będziemy też prosić o nowe powołania. Zapraszam jak zawsze Br. Światła i wszystkich chcących zacząć ten Wielki Post chwilą poświęconą Bogu.
4. W piątek, pierwsza w tym roku Wielkopostna Droga Krzyżowa, rozpocznie się o 17.oo., po niej msza św. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczniemy o 19.oo. Serdecznie zapraszamy.
5. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.oo a po nich msza św.
6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Marta Piechnik, Sławomir Kapera, Marian Śliwa, Mateusz Śliwa i Tadeusz Łazarczyk.
7. Pani Dyr. naszej szkoły ogłasza zapisy do kl.I /r.2012/ i oddziału przedszkolnego/r.2013,14/ z obwodu Krasne-Lasocice, Słupia, Mstów: przysiółki Mokra, Zielona, Dębina. Dzieci 4-letnie mogą być zapisane w miarę wolnych miejsc. Zapisu można dokonać 05-22.03./we wtorki i piątki w godz.13.30-15.00/ Karty zapisu przyjmuje p. Ewa Dębska.
Również szkoła ponadpodstawowa w Szczyrzycu ogłasza zapisy.