Ogłoszenia duszpasterskie – 17.03.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
2. Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019.r.

1. Dzisiaj Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 15.oo a po nich msza św. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
2. We wtorek Uroczystość Św. Józefa. Na mszę św. o godz. 17.oo zapraszam klasę VII i przynajmniej jedno z rodziców. Pomodlimy się wspólnie o dobre przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. będzie katecheza.
3. We środę proszę o poprowadzenie różańcowych Tajemnic Chwalebnych przed nowenną Różę p.w. NMP Królowej Polski.
4. W piątek Wielkopostna Droga Krzyżowa, rozpocznie się o 17.oo., po niej msza św. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczniemy o 19.oo. Serdecznie zapraszam.
5. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Regina Bogacz, Józef Bogacz, Stanisław Dziedzic, Antoni Cichowski, Stanisław Kapera.
6. Jak pewnie wiecie, ostatnie wichury bardzo mocno nadwyrężyły konstrukcję stodoły. Bardzo dziękuję naszym Strażakom za szybką i skuteczną interwencję. Dziękuję Radzie Parafialnej za ostatnie spotkanie pełne troski o dobro wspólne. I dziękuję p. Andrzejowi Garcarzowi, że podjął się remontu tego budynku gospodarczego.
7. Zachęcam do czytania katolickiej prasy. W Wielkim Poście można tam naprawdę znaleźć wiele treści pomagających w osobistym nawróceniu i pracy nad sobą.
8. Pan Wójt informuje, że w ramach bezpłatnej pomocy rolnikom w wypełnianiu wniosków o dopłaty obszarowe w formie elektronicznej w naszej szkole uruchomiony zostaje od 18.marca do 15.maja w każdy poniedziałek i wtorek w godz. 14.oo-18.oo punkt konsultacyjny. Aby wniosek został prawidłowo wypełniony należy zabrać ze sobą login i hasło utworzone w ubiegłym roku.