Ogłoszenia duszpasterskie – 07.04.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
5. Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019.r.

1. We środę przed Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy i mszą św. o 18.oo rozważania tajemnic ŚWIATŁA różańca poprowadzi róża p.w. św. Faustyny.
2. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.3o. Natomiast o godz. 19.3o będzie drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, którzy nie mogą być wcześniej a chcą w tym Wielkim Poście towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego cierpieniu.
3. W sobotę o godz. 9.oo zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Będzie nam pomagał dobrze je przeżyć O. Zenon – OFM /franciszkanin/. Bardzo proszę, aby w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz 7.30 przyszli wszyscy, którzy mają dłuższy staż małżeński,czyli przynajmniej 20lat małżeństwa za sobą, Babcie i Dziadkowie, wdowy i wdowcy. Po mszy św. będzie nauka stanowa dla Tych Osób. Analogicznie na mszę św. o godz.10.30 zapraszam młode małżeństwa wychowujące dzieci. Po sumie będzie nauka stanowa dla Was.
5. Przyszła niedziela to także Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm przed sumą. Po mszy św. będzie tradycyjny konkurs palm ogłoszony przez Pana Wójta naszej gminy. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę wykonanie palm zgodnie z miejscową tradycją. Składka z Niedzieli Palmowej jako jałmużna postna przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
6. Bardzo serdecznie chcę podziękować w Waszym i swoim imieniu za prace przy naszej stodole, które tak naprawdę ją uratowały: p.Andrzejowi Garcarzowi i jego pracownikom, a także p. Marcinowi Limanówce, Wojciechowi Nowakowi, Leonowi Nowakowi i Marianowi Kaperze. Dziękujemy też p. Andrzejowi Trojanowskiemu za konserwację żywopłotu na cmentarzu. W intencji tych Panów i ich najbliższych ofiaruję sumę w przyszłą niedzielę.
7. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: pewnej rodzinie za of.1000zł, pewnej rodz. za of.700zł i pewnej rodz. za of.500zł.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i zakup środków czystości za 108,87 zł. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Stanisław Kurnik, Grzegorz Kurnik, Jan Sora, Aleksander Chełmecki, Stanisław Kuśnierz.