Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019.r.
1. Dzisiaj msze św. będą jeszcze o godz. 10.3o i 15.oo. Jutro nie będzie mszy św.o 15.oo. a składka z porannych mszy św. przeznaczona jest na utrzymanie Uczelni Katolickich.
2. Bardzo serdecznie chcę podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczynili się do pięknego przeżycia tych świętych dni przez nas wszystkich, którzy chcieli te dni pięknie przeżyć i znaleźli czas dla swojej duszy i dla Pana Jezusa. Dziękuję bardzo serdecznie Osobom, które przygotowały kaplice Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Dziewczętom, które przeprowadziły Drogę Krzyżową w W. Piątek i zespołowi „Sami Swoi” za przewodniczenie adoracji.. Dziękuję Bractwu Światła i Pani Wandzie Malinowskiej za niezwykłe, przesycone chrześcijańskim autentyzmem rozważania na porannej piątkowej Drodze Krzyżowej. Dziękuję naszym Strażakom i naszym Harcerzom za wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa. Dziękuję wreszcie Panom Organiście, Nadzwyczajnemu Szafarzowi Eucharystii, Ceremoniarzom, Lektorom i Ministrantom. Niech Pan Zmartwychwstały wynagrodzi każdy Wasz wysiłek. Dziękuję serdecznie także za wszystkie przejawy życzliwości wobec mnie – za życzenia i dużo różnych dobrych rzeczy.
3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie o godz. 18.oo. O poprowadzenie rozważań części CHWALEBNEJ różańca proszę różę p. w. Bł. Karoliny. Z Nowenną połączona będzie zmiana tajemnic Róż. Po mszy św. będzie próba liturgii dla dzieci I Komunijnych.
4. W piątek, ze względu na Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania, post piątkowy nie obowiązuje.
5. W sobotę spowiedź dzieci i ich najbliższych przed I Komunią Św. rozpocznie się o godz. 9.oo.
6. W przyszłą niedzielę, Święto Miłosierdzia Bożego, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. dwanaściorga naszych parafian. W związku z tym wszystkie osoby nie związane rodzinnie z tą uroczystością proszę o wybranie innej mszy św. w przyszłą niedzielę, aby nie tworzyć niepotrzebnego tłoku. Proszę też o pozostawienie ławek po obu stronach nawy głównej do dyspozycji rodziców dzieci.
7. W W. Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Będziemy ją kontynuować przy okazji codziennych mszy św.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła w Wielką Sobotę. O sprzątanie w najbliższą sobotę od godz.10.15 proszę Państwa RODZICÓW DZIECI Z KLASY II.