Ogłoszenia duszpasterskie – 28.04.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2019.r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
2. Jutro święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy, o godz. 18.oo msza św. rozpoczynająca Biały Tydzień dzieci, które przyjęły wczoraj pierwszy raz Pana Jezusa do swoich serc. Bardzo proszę, aby w dni powszednie na mszach św. popołudniowych pozostawić dwie pierwsze ławki dla dzieci.
3. We wtorek obchodzić będziemy liturgiczną Uroczystość Św. Wojciecha Patrona Polski, przeniesioną z 23. Kwietnia.
4. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18.oo połączona będzie z pierwszym Nabożeństwem Majowym. Po nowennie msza św. O poprowadzenie rozważań tajemnic RADOSNYCH Różańca św. proszę różę p.w. M.B. Nieustającej Pomocy. Zapraszam wszystkich a szczególnie Członkinie i Członków Róż Różańcowych.
5. We czwartek – I maja – w czasie majówki będziemy polecać Bogu naszych księży i prosić o powołania do służby B.
6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, nasz parafialny Odpust. Msze św. będą jak w niedzielę z wyjątkiem sumy, która rozpocznie się o godz.11.oo. Głównym Celebransem będzie Ks. Prał. Stanisław Augustyn – emerytowany Proboszcz Parafii Siedliska Tuchowskie, gdzie w 2004 r. zastąpiłem go na probostwie. Słowo Boże wygłosi Ks. Jakub Kuchta. Bardzo proszę o jak najliczniejszy udział w tej uroczystej sumie. Zapraszam Bractwo Światła, Poczty sztandarowe, Strażaków, dzieci Pierwszokomunijne. Niech w procesji pójdą wszystkie feretrony. Do chorych – choć to I Piątek – w tym miesiącu nie pojadę.
7. Zawierzeniem Niepokalanemu Sercu NMP pierwszokomunijnych dzieci na majówce w I Sobotę Maja zakończymy Biały Tydzień w naszej Parafii
8. Dziękujemy za posprzątanie naszego parafialnego kościoła wczoraj. O sprzątanie w tym tygodniu – we czwartek – prosimy następujących Parafian: Stanisław Wójtowicz, Krzysztof Wójtowicz, Stanisław Tabor, Bernadetta Musiał, Wiesław Zapalski.
9. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.
10. Pan Wójt i organizatorzy zapraszają na uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-majowej. Rozpoczną się one 3.maja o godz. 14.oo mszą św. polową w Szyku i będą kontynuowane na placu obok remizy.