Ogłoszenia duszpasterskie – 09.06.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019.r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny –nakazany przez przykazania kościelne, czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli włącznie..
2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. będą o godz. 7.oo i 18.oo. Na mszę św. o godz.18.oo zapraszam, jeśli pogoda pozwoli, na cmentarz. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się w int. naszych bliskich zmarłych.
3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie o godz. 18.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a o poprowadzenie rozważań Tajemnic Światła Różańca Św. proszę Różę p.w. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
4. We czwartek wypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Waszej modlitwie polecam szczególnie w tym dniu siebie i wszystkich kapłanów, abyśmy byli wierni Bogu i powołaniu. Będzie ku temu szczególniejsza okazja, bo jest to 13.dzień czerwca więc o 19.oo rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie.
5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Dominik Lis, Paweł Hacuś, Paweł Pociecha, Adam Wójtowicz, Paweł Łapczyński.
7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie:
I Ołtarza/przy plebanii/ proszę Parafian z Bojańczyc;
II Ołtarza /przy posesji p.Piechnik/ – Parafian z Żerosławic;
III Ołtarza /przy posesji p. Pasionków/ – Parafian Przysiółka Poręby z domami, które chodzę po kolędzie z Porębami;
IV Ołtarza /przy kościele/ – Parafian z Bucza i Przylesia.
8. Spotkanie informacyjne dla Seniorów będzie 11.06./wtorek/ o godz. 15.oo w Remizie OSP Jodłownik.