Ogłoszenia parafialne – 16.06.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019.r.

1. Dzisiaj porządek mszy św. jest taki, jak w każdą niedzielę. Dziękujemy za ofiary na składkę inwestycyjną.
2. We środę Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego mszą św. o godz.9.30.
3. Od środy popołudniowe msze św. będą aż do końca sierpnia o godz. 19.oo.
4. Tak więc Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. rozpocznie się we środę o godz. 19.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a o poprowadzenie rozważań części Bolesnej Różańca Św. proszę Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus
5. We czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św będą tak, jak w niedzielę a składka przeznaczona jest na potrzeby hospicjów działających na terenie naszej diecezji. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie
I Ołtarza/przy plebanii/ proszę Parafian z Bojańczyc;
II Ołtarza /przy posesji p.Piechnik/ – Parafian z Żerosławic;
III Ołtarza /przy posesji p. Pasionków/ – Parafian Przysiółka Poręby z domami, które chodzę po kolędzie z Porębami;
IV Ołtarza /przy kościele/ – Parafian z Bucza i Przylesia.
Niech ta procesja będzie prawdziwą manifestacją naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W Oktawie Bożego Ciała procesje będą po mszy św. o godz. 19.oo a w niedzielę po sumie.
6. Tradycyjnie w czasie oktawy Bożego Ciała Członkowie Rady Parafialnej dokonują zbiórki ofiar dla Pana Organisty. Bardzo proszę o przeprowadzenie tej kwesty – najlepiej do 30.06. Żeby zebrać odpowiednią kwotę każda rodzina powinna złożyć ofiarę nie mniejszą niż 70 zł. Ofiara jest od rodziny a nie od nru domu, podobnie jak zaszczyt i łaskę sprzątania kościoła – Domu Bożego – ma rodzina a nie numer.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła wczoraj. O posprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Kazimierz Kuśnierz, Stanisław Wójtowicz, Kamil Panniak, Wiesław Węgrzyn, Kazimierz Sara.
8. Uczniowski Klub Sportowy „KRASNOVIA” zaprasza do wzięcia udziału w kiermaszu „Zabawka ze skrawka”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę/23.06./ przed kościołem. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane za pośrednictwem Polskiej Fundacji dla Afryki na realizację projektów poprawiających życie mieszkańców Czarnego Lądu.