Ogłoszenia duszpasterskie – 01.09.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
22. Niedziela Zwykła – 01.09.2019.r.

1. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. W tym tygodniu wracamy do godz.18.oo jako godziny rozpoczęcia popołudniowej mszy św. .
2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Pani Dyrektor zaprasza młodzież szkolną, nauczycieli i rodziców na tę uroczystość. Rozpoczniemy ją w kościele o godz. 8.3o mszą św. a potem dalsza część uroczystości wraz ze ślubowaniem klasy I będzie w szkole. Dowóz dzieci na tę uroczystość: Podczacze g.8.oo, Łęg g.8.07, Słupia g.8.10, Lasocice g.8.15.
3. We środę msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Światła różańca św. proszę Różę p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Będziemy prosić Maryję o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszam czcicieli M.B.
4. We czwartek adoracja Pana Jezusa pół godziny przed mszą św., czyli od godz. 17.30. w intencji powołanych do służby Bożej i o powołania a o 18.oo msza św.
5. Piątek jest Pierwszym Piątkiem Września. Msze wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa będą o godz. 7.oo i o 18.oo. Do chorych ksiądz pojedzie z posługą sakramentalną od godz. 8.3o.
6. W sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz..7.oo.
7. Do sakramentu pokuty przed pierwszym piątkiem i na rozpoczęcie roku szk. można przystępować przed każdą mszą św. w tygodniu.
8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej, głównej patronki naszej diecezji. Po Mszach św. będzie poświęcenie ziarna siewnego.
9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Stanisław Gębik, Emilia Szczypkowska, Janusz Undas, Małgorzata Świątko, Adam Zając.
10. Bardzo serdeczne Bóg zapłać składam w naszym imieniu Panom Józefowi Śliwie i Stanisławowi Taborowi za nowy krzyż misyjny, który zostanie poświęcony w Święto Podwyższenia Krzyża.