Ogłoszenia duszpasterskie – 01.12.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
1. Niedziela Adwentu – 01.12.2019.r.
1. Porządek dzisiejszych mszy świętych będzie taki, jak w każdą niedzielę. Na sumie dokonam poświęcenia opłatków na wigilijny stół, z którymi Wasze domy odwiedzi w najbliższym czasie Pan Organista. Przyjmijcie Go proszę honorowo i godnie. Zasługuje na to bardzo.
2. Tradycyjne adwentowe msze św. o Matce Bożej zwane Roratami będą w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.oo a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.oo. /dobre uczynki/
3. We środę po Roratach będzie Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych Różańca w intencji dobrego przeżycia Adwentu dla wszystkich parafian proszę Różę p.w. św. O. Pio. Na nowennę zapraszam wszystkich czcicieli M.B.
4. Czwartek jest I Czwartkiem grudnia dlatego od 16.30 prosić będziemy za naszych Księży i o powołania kapłańskie i zakonne śpiewając Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP.
5. Piątek jest I Piątkiem grudnia. Msza św. o N.S.P.J. będzie o 7.oo. Do chorych pojadę od godz. 8.3o. Okazja do spowiedzi będzie codziennie przed mszami św. O 17.oo Roraty a po nich wystawienie P.J. i litania z aktem poświęcenia N.S.P.J. W piątek wypada też liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, który zapowiedział swoje przybycie do LSO po wieczornej mszy św.
6. Pod chórem wyłożone są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Najmniejsza ofiara przy zabraniu świecy to 5 zł.
7. W przyszłą niedzielę – II Adwentu –będzie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeśli ktoś zechce wesprzeć tych katolików, którzy wraz – w większości – z kapłanami z Polski, próbują tam zachować i rozwinąć wspólnoty parafialne w bardzo trudnych warunkach politycznych i materialnych, to pod chórem będzie stać skarbona na ten cel. Także w części na ten cel, jak również na remont Ośrodka Zdrowia w Essengu w Kamerunie, przeznaczony będzie ewentualny dochód z kiermaszu świątecznego organizowanego w przyszłą niedzielę przez dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Krasnovia” wraz z Opiekunką p. Mirosławą. Będzie możliwość kupienia wszelkich ozdób świątecznych ręcznie robionych. W tym dniu wypada też Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na sumę zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców. Dzieci przyjmą poświęcone medaliki Niepokalanej jako znak prowadzenia ich przez Maryję do Jezusa.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, przygotowanie wieńca adwentowego i jeszcze ofiarę na środki czystości 70zł. O posprzątanie kościoła w piątek prosimy następujące rodziny: Andrzej Juszkiewicz, Emil Gocal, Paweł Frys, Kazimierz Skiba, Irena Skiba.