Ogłoszenia duszpasterskie – 08.12.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Niepokalane Poczęcie NMP – 2. Niedziela Adwentu – 08.12.2019.r.

1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeśli ktoś zechce wesprzeć tych katolików to pod chórem stoi skarbona na ten cel. Porządek dzisiejszych mszy świętych będzie taki, jak w każdą niedzielę. Przed kościołem na kiermaszu można zakupić ręcznie robione ozdoby świąteczne. Jest to kiermasz na cele misyjne.

2. Tradycyjne adwentowe msze św. o Matce Bożej zwane Roratami będą w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.oo a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.oo.

3. We środę po Roratach będzie Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Światła Różańca przed mszą św. w intencji dobrego przeżycia Adwentu dla wszystkich parafian proszę Różę p.w. Świętej Rodziny. Na nowennę zapraszam wszystkich czcicieli M.B.

4. Na roraty w piątek zapraszam młodzież klasy 8. i klasy 7.na wspólną modlitwę przygotowującą do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszam także rodziców tych dzieci, abyśmy razem z Wami, drodzy Rodzice, mogli się pomodlić za Wasze dzieci.

5. W przyszłą niedzielę – III Adwentu i miesiąca – składka przeznaczona będzie wyłącznie na nasze parafialne cele.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy następujące rodziny: Jacek Bobek, Krzysztof Szczypkowski, Jan Górka, Bronisław Grucel, St-w Bąbel.

7. Pan Wójt informuje, że zainteresowani rolnicy mogą zgłaszać się do programu „Usuwanie folii rolniczych i in. odpadów pochodzących z działalności rolniczej” do pokoju nr 22 do dnia 11.12.2019.r.