Ogłoszenia duszpasterskie – 05.01.2020.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela po Bożym Narodzeniu – 05.01.2020.r.

1. Jutro wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana także Świętem Trzech Króli. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Tego dnia w kościele błogosławimy złoto, kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach „C + M + B” napiszemy cyfry Roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest rodzajem świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego zbierane dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

2. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 17.oo. Przyjdźmy, aby poprosić Matkę Najświętszą o opiekę w nowym roku. W tej intencji ofiarujmy też różaniec, o poprowadzenie części Radosnej którego proszę różę p.w. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Czlonkinie i Czlonków Róż Różańcowych zapraszam na zmianę tajemnic.

3. Przyszła niedziela jest świętem chrztu Pańskiego, które w liturgii zamyka Okres Bożego Narodzenia.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i środki czystości za 100 zł. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy następujące rodziny: Krzysztof Bukowiec, St-w Florek, Jan Florek, Janusz Grucel, Jan Piechnik.

5. Składkę za obowiązkowe ubezpieczenie rolne w PZU można wpłacać w każdą środę stycznia w godz.9.oo-12.oo w budynku UG.

6. Dnia 16. Stycznia /czwartek/ od godz. 12.30 w Ośrodku Zdrowia będzie możliwość kompleksowego badania wzroku wraz z ewentualnym zakupem okularów.

7. Pan Wójt zaprasza do wspólnego kolędowania. Jutro o godz. 14.oo w dolnym kościele w Jodłowniku rozpocznie się XIV Przegląd Grup Kolędniczych.

 

Wizyta Duszpasterska – KOLĘDA

Niedziela – 05.01.2020.r.od godz.16.oo
Knyszów od Gumuliński do Brodzik

Wtorek – 07.01. od godz.14.oo:
Folwark od Piechnik do Frączek

Czwartek – 09.01.od godz. 13.3o
Wieś- od Krzysztofa Wójtowicza do Zbigniewa Drożdża

Piątek – 10.01. od godz.14.oo
Słupia Dolna od Żak do Świtkowski

Sobota – 11.01. od godz. 9.oo
Słupia od szkoły do dworu od p. Roman do Bobek

Niedziela 12.01.od godz.16.oo
Dąbrowica od Giza do Kordeczka
Kurnik – Piechnik