Ogłoszenia parafialne – 01.03.2020.r.

1. Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020.r.

1. Dzisiaj Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 15.oo a po nich msza św.
2. We środę proszę o poprowadzenie różańcowych Tajemnic Radosnych przed Nowenną Różę p.w. św. O. Pio. Różańcem i na Nowennie prosić będziemy Boga o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla wszystkich w parafialnej wspólnocie. Po Nowennie zmiana tajemnic Róż
3. We czwartek przed mszą św. o 17.oo adoracja Pana Jezusa przebłagalna za grzechy powołanych do służby Bożej i za grzechy przeciwko tym, którzy służą Panu Bogu. Będziemy też prosić o nowe powołania. Zapraszam jak zawsze Br. Światła i wszystkich chcących zacząć ten Wielki Post chwilą poświęconą Bogu.
4. Piątek jest Pierwszym Piątkiem Marca. Do chorych w domach pojadę od godz. 8.3o. Okazja do Spowiedzi św. będzie codziennie przed mszą św. poranną a we środę, czwartek i piątek od godz. 16.3o. W piątek Wielkopostna Droga Krzyżowa, rozpocznie się o 17.oo., po niej msza św. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczniemy o 19.oo. Serdecznie zapraszam.
5. W sobotę o godz. 17.oo będzie msza św. i spotkanie modlitewne kandydatów do przyjęcia bierzmowania z kl. VIII wraz z rodzicami.
6. Przyszła niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Gorzkie Żale o godz. 15.oo a po nich msza św. Pod chórem będzie skarbonka na wielkopostne ofiary wspierające misje i misjonarzy.
7. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Ryszard Szlehuber, Władysław Domino, Szczepan Turek, Andrzej Muta, Adam Ziółkowski.
8. Zachęcam do czytania katolickiej prasy. W Wielkim Poście można tam naprawdę znaleźć wiele treści pomagających w osobistym nawróceniu i pracy nad sobą.
9. Pani Dyr. naszej szkoły ogłasza zapisy do kl.I /r.2013/ i oddziału przedszkolnego/r.2014 – 15/ z obwodu Krasne-Lasocice, Słupia, Mstów: przysiółki Mokra, Zielona, Dębina. Dzieci 4-letnie mogą być zapisane w miarę wolnych miejsc. Zapisu można dokonać 05-20.03./we wtorki i czwartki w godz.13.30-15.00/ Karty zapisu przyjmuje p. Małgorzata Pucia. Również szkoła ponadpodstawowa w Szczyrzycu ogłasza zapisy.