Ogłoszenia duszpasterskie – 05.04.2020r.

6. Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa – 05.04.2020.r.
1. Wszystkie ogłoszenia, które odczytam wynikają z zarządzeń Ks. Biskupa Andrzeja Jeża ogłoszonych w Jego Dekrecie z dnia 31.03.br. Dekret w pełnym brzmieniu zamieszczony jest na stronie internetowej i Facebooku naszej Parafii. Dzisiaj msze św. będą według zwykłego porządku. Nie ma uroczystego poświęcenia ani procesji z palmami. Natomiast przed kościołem są palmy przygotowane przez Mamy z Rady Rodziców naszej szkoły. Można je zabrać wrzucając do stojącej obok skarbony dobrowolny datek. Datki te przeznaczone są na wsparcie leczenia Filipa, ucznia naszej szkoły i ministranta.
2. Jutro msza św. będzie tylko o 7.oo. Natomiast we wtorek i środę msze św. będą o 7.oo i 18.oo. A będzie tak, gdyż chciałbym, aby zachowując wszystkie przepisy prawa, chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Będzie taka możliwość w godzinach od 9.oo do 12.oo i od 16.oo do18.oo we wtorek i środę.
3. TRIDUUM PASCHALNE /bez udziału ludu/:
a/ Wielki Czwartek
– Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz.18.oo. Jest to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Kościół będzie w ciągu dnia otwarty do 17.30.
b/ Wielki Piątek – w tym dniu, dniu śmierci Pana Jezusa na krzyżu, w całym Kościele nie celebruje się mszy św. Obowiązuje post ścisły i abstynencja. Kościół będzie otwarty od 7.oo do 17.3o, aby móc wejść na chwilę prywatnej adoracji Pana Jezusa. Drogę Krzyżową i Koronkę rozpoczynającą Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego proszę odprawić prywatnie.
– Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpocznie się o godz.18.oo.
c/ Wielka Sobota – Kościół będzie otwarty od 8.oo. Poświęcenia pokarmów nie będzie. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się w kościele o godz. 18.oo.
d/ Niedziela Zmartwychwstania – porządek będzie taki, jak w każdą niedzielę.
Bardzo proszę o podporządkowanie się wszystkim rygorom przepisów państwowych i decyzjom Ks. Biskupa wyrażonym w Dekrecie.