Ogłoszenia duszpasterskie – 19.04.2020.r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.04.2020.r.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. Od jutra w naszym kościele o powierzchni całkowitej 340m2 na mszy św., zgodnie z przepisami, może być 23 osoby. Na zewnątrz ok. 70 osób.

3. Od jutra codziennie będzie o godz. 17.3o wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Potem będzie msza św. o godz. 18.oo

4. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18.oo Po nowennie msza św.

5. We czwartek obchodzić będziemy liturgiczną Uroczystość Św. Wojciecha Patrona Polski, w sobotę św. Marka Ewangelisty.

6. Za tydzień miała mieć miejsce w naszej parafii I Komunia Św. dzieci. W tej sytuacji jest to niemożliwe. Kuria diecezjalna w Tarnowie wydała na ten temat zarządzenie. Zainteresowanych odsyłam do Internetu. Również nasz odpust w jego zewnętrznym uroczystym obchodzie trzeba niestety przełożyć. Jeśli Pan Bóg pozwoli to w tym roku zrobimy go przy okazji Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, czyli 26.sierpnia.

7. O sprzątanie w tym tygodniu, w sobotę prosimy: Krzysztof Kapera, Stanisław Janecki, Jan Szczypkowski, Ryszard Szczypkowski,Tomasz Tabor.