Ogłoszenia duszpasterskie – 31.05.2020.r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020.r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Okres Wielkanocny. Nakazany przez przykazania kościelne czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli włącznie. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą świętą. Dziś o 15.oo ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe.
2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. będą o godz. 7.oo i 18.oo. Na mszę św. o 18.oo zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami.
3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie o godz. 18.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a o poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych Różańca Św. proszę Różę p.w. Bł. Karoliny Kózkównej.
4. We czwartek wypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Waszej modlitwie polecam szczególnie w tym dniu siebie i wszystkich kapłanów, abyśmy byli wierni Bogu i powołaniu. Będzie ku temu szczególniejsza okazja, bo jest to pierwszy czwartek czerwca więc o 17.3o rozpoczniemy wraz z Bractwem Światła adorację Pana Jezusa w tej intencji.
5. W pierwszy piątek chciałbym odwiedzić chorych. Proszę o potwierdzenie mi w zakrystii chorych, którzy chcą takiej wizyty. Objazd chorych rozpocznę o 8.3o.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Stanisław Kurnik, Grzegorz Kurnik, Jan Sora, Aleksander Chełmecki, Stanisław Kuśnierz.
8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zamiast tradycyjnej procesji do 4 ołtarzy, po sumie będzie procesja wokół kościoła.