Ogłoszenia duszpasterskie – 02.08.2020.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
18. Niedziela Zwykła – 02 .08.2020.r.
Msze św. greg.: + Jan Szczypkowski – 01-30.08.2020.r.

1. Serdecznie witam wszystkich wakacyjnych Gości. Niech ten pobyt będzie dla Was czasem nabrania sił fizycznych i duchowych. Sierpień jest w Polsce miesiącem dobrowolnej abstynencji ofiarowanej Panu Bogu w int. naszych uzależnionych sióstr i braci. Podejmijmy, proszę tę ofiarę.
2. We środę o poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych różańca św. proszę Różę p.w. św. Faustyny. O godz. 19.oo Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszam we środę na katechezę o godz. 9.oo.
3. We czwartek wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to też I Czwartek miesiąca i jak w każdy I Czwartek miesiąca, zapraszam wszystkie członkinie Br. Światła i Was wszystkich na adorację Pana Jezusa w intencji powołanych do służby Bożej i powołań. Rozpocznie się o 18.3o. Potem będzie msza św.
4. Piątek jest pierwszym piątkiem sierpnia – do chorych pojadę od godz. 8.3o. Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 7.oo i 19.oo. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszami świętymi.
5. W sobotę nasza parafia ma coroczny dzień wspólnotowej parafialnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy ją mszą św. o godz. 14.oo. Po mszy św. zapraszam na wspólną modlitwę:
14.3o – Bojańczyce, Żerosławice, Dział-Lasocice, Bucze, Przylesie
15.3o – Mstów i Łęg
16.3o – Słupia, Dalnia, Podczacze, Knyszów, Dąbrowica i Łączki.
17.3o – Wieś, Folwark, Poręby, Sadzawki, Przedewsie.
O 19.oo na zakończenie adoracji msza św.
6. W przyszłą niedzielę składka z całej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Marek Kuśnierz, Stanisław Wójtowicz, Mateusz Wójtowicz, Kamil Panniak, Wiesław Węgrzyn.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
9. Pan Wójt informuje, że wnioski o zwrot podatku wraz z fakturami VAT za okres 01.02.-31.07.2019.r. można składać przez cały sierpień w pokoju nr 26 w UG.