Ogłoszenia duszpasterskie – 23.08.2020.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Niedziela Zwykła – 23.08.2020.r.

 

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii Św. dwanaściorga naszych parafian. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszych modlitwach. Ten tydzień – do piątku włącznie – będzie więc „Białym Tygodniem” w naszej parafii. Bardzo proszę, aby w dni powszednie na mszach św. popołudniowych pozostawić trzy pierwsze ławki dla dzieci.

 

  1. We środę Uroczystość M.B. Częstochowskiej Królowej Polski. To jakby drugie święto patronalne naszej parafii, której Maryja jest Patronką i Opiekunką. Z wiadomych względów nie było w tym roku naszego parafialnego odpustu w zwykłym terminie 3. Maja. Dlatego we środę przeżyjemy ten zaległy odpust i oddamy cześć naszej Matce i Królowej. Nie będzie mszy św porannej. Natomiast o godz. 18.oo Ojciec Konrad Krzysztof Ciechanowski, który Katechizuje nasze dzieci szkolne, odprawi mszę św. dziękczynną za matczyną opiekę Maryi nad każdym z Was, nad Waszym dobytkiem, za siły do pracy i za wszystko. Nie będzie procesji, ale po mszy św., przed wystawionym w Najświętszym Sakramentem Panem Jezusem, odśpiewamy Litanię do NMP i ponowimy nasze zawierzenie Matce Bożej. Zapraszam serdecznie naszych Strażaków, „Samych Swoich” i Bractwo Światła. Zapraszam i bardzo Was proszę przyjdźcie na ten bardzo specjalny odpust licznie a najlepiej wszyscy parafianie parafii NMP Królowej Polski w Krasnem – Lasocicach. Zapraszam też serdecznie naszych Gości. Bardzo proszę o poprowadzenie rozważań Tajemnic Chwalebnych Różańca Św. różę p.w. M.B. Nieustającej Pomocy. Zmiana tajemnic będzie za tydzień. Na tej sumie naszej będzie też składka.

 

  1. Dziękujemy za bardzo gruntowne posprzątanie kościoła przez rodziców dzieci, które w przyszłym roku przyjmą I Komunię Św. i ofiarę 150 zł na środki czystości. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Józef Śliwa, Robert Grabacki, Wojciech Nowak, Franciszek Wójtowicz, Kazimierz Sobczyk/13nz/