Ogłoszenia Parafialne – 4. Niedziela Zwykła – 31.01.2016.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV. Niedziela Zwykła – 31.01.2016.r.

 

 1. Dzisiaj, w ramach 40-godzinnego nabożeństwa po sumie, nasz zespół „Sami Swoi” poprowadzi modlitwę uwielbienia Pana Jezusa przez wspólny z nami śpiew kolęd i pastorałek. Od godz.12.3o do 13.3o o przewodniczenie adoracji proszę róże pani Marii Różana i pana Józefa Różana a od 13.3o do 14.3o róże pań Krystyny Tabak i Barbary Kutaj.
 2. We wtorek przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 7.oo, 10.3o i po południu o godz. 17.oo. Na każdej mszy św. poświęcenie gromnic. Na mszę św. o 17.oo zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po mszy św. proszę kandydatów do bierzmowania o rozebranie szopki i świątecznych dekoracji.
 3. W dni powszednie Msze św. będą codziennie o godz. 7.oo.
 4. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pom. i msza św. o godz. 17.oo.
 5. Czwartek jest Pierwszym tego miesiąca. Jest to dzień szczególnej wdzięczności za obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie i dzień modlitwy w intencji powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego a także o dobre powołania do służby Bożej. Od godz. 16.3o będziemy modlić się o to przed Panem Jezusem wystawionym w Najśw. Sakramencie. Zapraszam do tej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich a o przewodniczenie tej modlitwie proszę Bractwo Światła. Adoracja zakończy się mszą św. o godz. 17.oo.
 6. Piątek jest Pierwszym Piątkiem Lutego. Msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o 7.oo i 17.oo. Bardzo proszę o zgłoszenie chorych, pragnących przyjąć Pana Jezusa w Komunii Św. w domach. Pojadę do nich od godz.8.15.
 7. Spowiedź św. przed Pierwszym Piątkiem będzie codziennie przed mszą św. poranną a we środę, czwartek i piątek od godz. 16.3o.
 8. Wotywa i nabożeństwo do Niepok. Serca NMP w Pierwszą Sobotę będzie o 7.oo. O godz. 9.oo zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
 9. W przyszłą niedzielę podczas 40-godzinnego Nabożeństwa o animowanie modlitwy proszę : od 11.3o do 12.3o Bractwo Światła, od 12.3o do 13.3o Róże pań Elżbiety Górka i Krystyny Wójtowicz a od 13.3o do 14.3o pani Marii Pazdan i Jana Śliwy.przewodniczenie Różańcowi proszę p. Barbarę Kutaj.
 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup środków czystości za 100zl.. O sprzątanie w sobotę proszę Państwa: Ludwik Ślęczka, Franciszek Bogacz, St-w Gumuliński, St-w Wójtowicz i St-w Tabor.
 11. Zachęcam do zakupu i czytania katolickiej prasy.
 12. Wójt Gm. Jodłownik informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do prod. rolnej na rok 2016 należy składać w dniach 01-29.lutego. Wnioski wraz z fakturami VAT za okres od 01.VIII.2015.r. do 31.I.2016.r. składa się w budynku UG Jodłownik w pokoju nr 25.
89