Ogłoszenia parafialne-5.Niedziela Zwykła – 07.02.2016.r.

5. Niedziela Zwykła – 07.02.2016.r.

1. Dzisiaj podczas 40-godzinnego Nabożeństwa o animowanie modlitwy proszę : od 11.3o do 12.3o Bractwo Światła, od 12.3o do 13.3o Róże pań Elżbiety Górka i Krystyny Wójtowicz a od 13.3o do 14.3o pani Marii Pazdan i Jana Śliwy. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. We środę Popielec. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Przypominam, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Wszystkich, którzy skończyli 18 lat a nie zaczęli 60 roku życia obowiązuje post – mogą spożyć dwa lekkie posiłki i jeden do syta. Wszystkich pozostałych obowiązuje powstrzymanie się od spożywania mięsa. Msze św.  z pokutnym obrzędem posypania głów będą w środę o godz. 7.oo i o godz. 17.oo. Składka na mszach w środę popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne.

3. We czwartek Światowy Dzień Chorego. Chorych naszych polecać będziemy Bogu podczas mszy św. o godz.7.oo.

4.  Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczniemy w piątek  o godz. 17.oo. Potem msza św.

5. W sobotę o godz. 9.oo będzie na plebanii spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców.

6. W przyszłą niedzielę kazania na wszystkich mszach św. głosić będzie ks. Stanisław Majkrzak – misjonarz na Ukrainie. O godz. 14.30 tradycyjnie Droga Krzyżowa, potem Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i Msza św. O przewodniczenie Różańcowi proszę p. Krystynę Wójtowicz.

7. Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie kościoła. O sprzątanie w sobotę proszę Państwa: Maria Smoter, Emil Jutka, Wiesław Zapalski, Zbigniew Żak, Artur Pawlik i Józef Brodzik.

8. Dzisiaj w „G.N.” o tym dlaczego na krzyżach misyjnych piszemy słowa „Ratuj duszę swoją”?, o szkodliwości pigułek antykoncepcyjnych, i o tym, że chłopcy  czytają równie chętnie jak dziewczynki pod warunkiem, że robią to ze swoim tatusiem. Zachęcam do czytania.