Ogłoszenia duszpasterskie – 29.05.2016.r.

1. Dzisiaj po sumie procesja eucharystyczna z majówką. Po południu o godz. 15.oo msza święta. Nadzwyczajna msza św. w intencji wszystkich Mam będzie o godz. 16.oo. W dni powszednie msze św. z procesją i Majówką rozpoczynać się będą o godz.18.oo.

2. We wtorek wypada święto Nawiedzenia NMP i ostatnia Majówka.

3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy połączona z Majówką i procesją po mszy św. o godz. 18.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a szczególnie Róże Różańcowe.

4. We czwartek, pierwszy czerwca, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i tradycyjne błogosławieństwo dzieci po mszy św. o godz. 18.oo.

5. W piątek, pierwszy czerwca, wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego po mszy św. o godz. 18.oo będzie procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Do chorych z posługą sakramentalną wyjadę o godz. 9.oo.

6. W sobotę wypada nie tylko pierwsza sobota czerwca, ale także liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Matka Boża prosiła w Fatimie, abyśmy modlili się za grzeszników, aby Jej Niepokalane Serce zatryumfowało w ludzkich sercach na całym świecie. Dlatego w sobotę zapraszam na mszę św. o godz. 18.oo. Przed mszą św. o godz. 17.4o zapraszam na wspólny Różaniec.

7. W przyszłą niedzielę o prowadzenie różańca  proszę p. Bogusławę Mazanek.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła wczoraj. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Tomasz Włodarczyk, Antoni Kutaj, Jacek Kutaj, Andrzej Sewiło, Jan Kowacz.

9. Dziękuję za Wasze ofiary na składkę przeznaczoną na nasze potrzeby parafialne z ubiegłej niedzieli. Wyniosła ona 1992 zł i 15gr.

Bóg zapłać także za ofiary na nagrobek + Ks. Marka.

10. Tradycyjnie w czasie oktawy Bożego Ciała Członkowie Rady Parafialnej dokonują zbiórki ofiar na pensję dla Pana Organisty. Bardzo proszę o przeprowadzenie tej kwesty. Żeby zebrać odpowiednią kwotę każda rodzina powinna złożyć ofiarę nie mniejszą niż 60 zł. Ofiara jest od rodziny a nie od numeru domu, podobnie jak przywilej sprzątania kościoła ma rodzina a nie numer.