Ogłoszenia duszpasterskie – 28.08.2016.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

22. Niedziela Zwykła – 28.08.2016.r.

  1. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. Bóg zapłać za ofiary na składkę przeznaczoną na potrzeby parafialne z ostatniej niedzieli.

  2. We środę msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. O godz. 17.45 proszę o poprowadzenie rozważań Tajemnic Światła różańca św. Różę p. Marii Leśniak. Będziemy dziękować Maryi za szczęśliwie przeżyte wakacje i prosić o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszam czcicieli M.B. a zwłaszcza Róże p. Bogusławy Mazanek, Małgorzaty Kapera i Marii Leśniak.

  3. We czwartek mszą św. o godz. 9.oo rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na tę uroczystość zapraszamy wraz z P. Dyrektor młodzież szkolną, nauczycieli tak czynnych jak i emerytowanych oraz Rodziców. Dowóz dzieci tego dnia będzie wg następującego porządku: Podczacze o 8.3o, Łęg o 8.35, Słupia o 8.4o i Lasocice o 8.45. Msze  św. w ten pierwszy czwartek września będą jeszcze o godz. 7.oo i 18.oo po adoracji Pana Jezusa, o poprowadzenie której, od godz.17.3o, proszę Bractwo Światła. Msza św. o 18.oo ofiarowana będzie o potrzebne łaski dla Członkiń Bractwa oraz w intencji powołań do Służby Bożej. 

  4. Piątek jest Pierwszym Piątkiem Września. Msze wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa będą o godz. 7.oo i o 18.oo. Msza św. o godz.18.oo poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Do chorych pojadę z posługą sakramentalną od godz.8.3o.

  5. Do sakramentu pokuty przed rozpoczęciem roku szk. i pierwszym piątkiem można przystępować przed każdą mszą św. w tygodniu, szczególnie zaś we środę od godz. 17.3o.

  6. W przyszłą niedzielę msza św. o godz.15.oo połączona będzie z obrzędem chrztu św.  

  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Paweł Frys, Józef Duszyński, Piotr Węgrzyn, Marcin Pasionek, Marian Kapera.

  8. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.

  9. Msza św. w Jodłowniku na rozpoczęcie roku szk. będzie o godz.8.oo. Będzie tylko jeden przywóz. Wyjazd z Łęgu o 7.3o i z Kamieńca o 7.45.

Inauguracja roku szk. w Zespole Szkół w Sadku-Kostrzy rozpocznie się mszą św. przy kaplicy w Sadku o godz. 10.oo. Odjazd autobusu z przystanku Dolny Szyk nastąpi o godz.9.2o.          

89