Ogłoszenia parafialne – 29.01.2017.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

4.Niedziela Zwykła – 29.01.2017.r.                                

 

  1. Dzisiaj Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku

  2. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 17.oo. Wcześniej rozważania tajemnic RADOSNYCH różańca poprowadzi róża p. Bogusławy Mazanek. Na nabożeństwo to zapraszam Was wszystkich, Członkinie i Członków Róż, szczególnie róże p. Bogusławy Mazanek, Małgorzaty Kapera, Marii Leśniak.

  3. We czwartek przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 7.oo, 9.oo i po południu o godz. 17.oo. Na każdej mszy św. poświęcenie gromnic. To święto jest w całym Kościele Dniem Życia Konsekrowanego. W intencji Zakonnic i Zakonników a także o powołania do życia poświęconego Panu Bogu modlić się będziemy przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie tak, jak w każdy Pierwszy Czwartek miesiąca od godz. 16.3o. O animowanie tej modlitwy proszę Bractwo Światła. Składka ze wszystkich mszy św. tego święta przeznaczona jest na wsparcie zakonów klauzurowych w naszej diecezji. 

  4. Piątek jest Pierwszym Piątkiem Lutego. Msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o 7.oo i 17.oo. Do chorych w domach pojadę od godz.8.30. Piątek jest też dniem wspomnienia św. Błażeja. Błogosławieństwo gardła będzie po mszy św. porannej.

  5.Wotywa do Niepok. Serca NMP w Pierwszą Sobotę będzie o 7.oo.

  6. Spowiedź św. przed Pierwszym Piątkiem będzie codziennie przed mszą św. poranną a we środę, czwartek i piątek od godz. 16.3o.

  7. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i of. 40zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Krzysztof Kadzik, Józef Kutaj, Jan Kapera, Janusz Kurnik i Andrzej Kurnik.

  8. Zachęcam do czytania katolickiej prasy. Do zakupu jest „G.N.” i „Mał G.N.”. Na stoliku wyłożona jest też darmowa gazeta „Dobre Nowiny”.

  9. Wójt Gm. Jodłownik informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do prod. rolnej na rok 2017 należy składać w dniach 01-28.lutego. Wnioski wraz z fakturami VAT za okres od 01.VIII.2016.r. do 31.I.2017.r. składa się w budynku UG Jodłownik w pokoju nr 25.                

89