Ogłoszenia duszpasterskie – 19.03.2017.r.

3.Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017.r.

1. Dzisiaj msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie o godz.15.oo a po nim msza.

2. We środę przed Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy i mszą św. o 17.oo rozważania tajemnic CHWALEBNYCH różańca poprowadzi róża p. Elżbiety Górka. Na nowennę zapraszam wszystkich a zwłaszcza oprócz róży prowadzącej różaniec, róże Krystyna Tabak i Barbara Kutaj. O godz.16.oo we środę Zbiórka Aspirantów, Ministrantów i Lektorów.

3. W piątek o godz. 17.oo Droga Krzyżowa a po niej msza św. Po mszy św. katecheza dla II klasy gimnazjum z rodzicami. Natomiast o godz. 19.oo Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, którzy nie mogą być o godz.17.oo a chcą w tym Wielkim Poście towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego cierpieniu.

4. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Osoby pragnące podjąć duchową adopcję dziecka poczętego a zagrożonego zabiciem w łonie matki zapraszam na mszę św. o god. 7.oo. O godz. 9.oo na plebanii będzie spotkanie dzieci przed I Komunią Św. oraz ich rodziców.

5.  Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy Parafian: Józef Nieckula, Piotr Leśniak, Krzysztof Nieckula, Rafał Undas, Władysław Zając

6. Na naszej stronie internetowej pojawiła się zakładka PoSłowie. Jest to kilka myśli na temat niedzielnej ewangelii. Polecam.

7. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnem-Lasocicach ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego  na rok szkolny 2017/2018, ( rocznik 2011, 2012, ). Dzieci urodzone w 2013 r. mogą być zapisane w miarę wolnych miejsc. Zapisu można  dokonać  do 31.03.2017 roku w sekretariacie szkoły w godzinach 1400-1500.  Przy zapisie wymagany jest PESEL dziecka.

8. Pan Wójt informuje, że w remizie OSP w Szczyrzycu jutro o godz.18.oo odbędzie się walne zebranie członków Spółki Wodno-Melioracyjnej.

9. Zachęcam do czytania religijnej prasy.